• Prvu utakmicu u proljetnom dijelu sezone u Prvoj ligi F BiH rukometaši Čelika su odigrali u gostima kod RK Bosne TS u Tešnju i u Zenicu donijeli prve ovosezonske bodove: RK Bosna TS – RK Čelik 26:33 (17:14).

RK Bosna TS – RK Čelik 26:33 (17:14)

• Igrano u dvorani SRC Tešanj.
  • Gledalaca oko 100.
  • Sudije: Ivana Martinović i Tijana Martinović (obje Teslić). Delegat: Šefik Muratović (Tuzla).
  • Sedmerci: 6(5) za Bosnu, a 5(4) za RK Čelik.
  • Isključenja: za RK Bosnu 4 a za RK Čelik 8 minuta.

Za RK Čelik su nastupili: Mirza Mulić (2 odbrane), Faris Mrako (1), Jasmin Omerović, Edhem Grabus (2), Muhamed Ajanović (2), Adnan Begagić (3), Adnan Sumbuljević (3), Ekrem Kobilica, Omer Suljić (1), Muamer Kaljić (6 odbrana), Kenan Biogradlija (4), Edvin Begović (9 golova, od čega 4 iz penala), Ajdin Tufekčić (10 odbrana), Aldin Begagić (2), Ahmed Oruč, Adi Pašalić (6).

Bila je to sjajna, borbena, na momente od strane domaćih igrača čak i gruba utakmica: dva velika rivala, gdje je RK Bosna TS bila bolja u prvom a RK Čelik u drugom poluvremenu. Nakon završetka prvog poluvremena u korist RK Bosne TS i rezultata 17:14, rukometaši Čelika su u drugo poluvrijeme ušli kao preporođeni. Najprije je golman Ajdin Tufekčić odbranio tri uzastopna napada domaćina, što su Čelikovi napadači pretvorili u golove, tako da je RK Čelik već u početnim minutima prvog poluvremena ostvario seriju od 3:0 i izjednačio rezultat na 17:17.

Sjajna utakmica i grčevita borba obje ekipe

RK Čelik pred utakmicu sa RK Bosnom TS

Na terenu se i dalje vodila grčevita borba, ali je Čelik borbenom i znalačkom igrom i dobrim vođenjem ekipe od strane trenera Seldina Rizvanovića, preuzeo vođstvo, da bi na kraju utakmica bila završena rezultatom 33:26 za RK Čelik.

Rizvanović je u ”vatru” tokom utakmice ubacivao bukvalno sve raspoložive igrače, a najviše golova za Čelik i u ovoj utakmici je dao dvojac sa krila, Edvin Begović (9) i Adi Pašalić (6).

U domaćoj ekipi golgeter je bio Zlatko Isaković sa 9, te Amir Došić i Enver Omagić sa po 4 postignuta gola.

”Zadovoljan sam igrom moje ekipe i, naravno, rezultatom”, rekao je nakon utakmice trener Čelika Seldin Rizvanović. ”RK Bosna TS je dobra ekipa i imali smo dosta muke, posebno u prvom poluvremenu da ih savladamo. Čestitam mojim momcima na sjajnoj igri i pobjedi”, kaže Rizvanović.

Jedan od najboljih igrača utakmice Adi Pašalić je nakon utakmice izjavio:
”Žestoko smo se borili sih 60 minuta i zasluženo pobijedili RK Bosnu. Bosna je sada iza nas, a već razmišljamo o narednom protivniku: u subotu 17. marta nam u goste dolazi odlična RK Krajina iz Cazina. Pozivam ljubitelje rukometa da dođu na ovaj derbi narednog kola i da se uvjere da priča o novom čeličnom RK Čeliku ima smisla. Zato: budite Čelik!”, kaže Adi.

Jurić počinje trenirati a Babić se ponovo povrijedio

Jedan od boljih igrača RK Čelika, bek Danijel Jurić nije zbog povrede putovao u Tešanj. On nije uopšte trenirao protekle sedmice zbog povrede nožnog zgloba, ali od ponedjelja 12. marta počinje sa treninzima i biće spreman za susret sa RK Krajinom.

Bek Mustafa Babić, pak, biće van terena još neko vrijeme jer je u prošli petak (ponovo) povrijedio nožni zglob, pa nije ni putovao u Tešanj. On će narednih sedam dana biti van trenažnog procesa.

Ovaj put je u ekipi trenera Seldina Rizvanovića praktično nastupilo svih 16 igrača koji su dali doprinos ovoj važnoj pobjedi u Tešnju, ali ih u subotu, 17. marta, u dvorani Bilmišće čeka derbi kola protiv RK Krajine iz Cazina.