Utakmica 10. kola Prve lige Federacije BiH – RK Čelik, ORK Rudar (Banovići). Igrana u Areni Zenica. Gladalaca oko 200. Rezultat: 43: 29 (poluvrijeme 20:13). Sudije: Barućija i Korjenić (Sarajevo). Isključenja: RK Čelik – nema, a ORK Rudar 2 minuta. Sedmerci: RK Čelik 2 (2), Rudar 2 (2).

RK ČELIK: Danijel Jurić, Haris Muhić (9 odbrana), Eldar Mehić (4), Adnan Sumbuljević (2), Kenan Biogradlija (11), Mirsad Čelenka (1), Aldin Begagić (4), Faris Mrako (2), Ekrem Kobilica (9), Slaven Šijaković (2), Mario Filipović (1), Edin Gušić (7), Enes Delić, Dženan Hodžić (8 odbrana). Trener: Seldin Rizvanović.

ORK RUDAR: Jasmin Demirović (1), Smajo Zejnlagić (3), Amer Avdić (1), Inel Avdić, Dino Sarić (2), Nadir Kudić (6), Adi Klopić, Damir Ahmetović(5), Sead Dautović(8), Almedin Ćasurović (3). Trener: Damir Ibrić.

Svi igrači Čelika ulazili u igru

Odlična, zanimljiva, brza, izuzetno korektna i dopadljiva igra domaćeg Čelika i ORK Rudara iz Banovića, u kojoj se mlada ekipa iz Banovića zeničkoj publici predstavila u lijepom svijetlu. Iako je trener Seldin Rizvanović dao šansu svim raspoloživim igračima, pobjeda je bila vrlo uvjerljiva, sa 14 golova razlike.

Utakmica RK Čelik vs ORK Rudar Banovići završena pobjedom Čelika

Rukometaši ORK Rudara nisu se ni u jednom trenutku predavali. Kod RK Čelika su oba golmana dobila po jedno poluvrijeme: Haris Muhić Kire je u prvom poluvremeu imao 9 odbrana a Dženan Hodžić 8 odbrana u drugom poluvremenu.

Igrač utakmice Kenan Biogradlija

Junak i igrač utakmice je igrač RK Čelika Kenan Biogradlija, sa 11 postignutih golova, Ekrem Kobilica je dodao 9, a Edin Gušić 7 golova. Bila je to furiozna igra RK Čelika, koja je, istina, obilovala i sa dosta promašaja, ali i brzih kontri i golova iz kontri.

U izjednačenoj, mladoj i dobroj i perspektivnoj ekipi ORK Rudara najbolji je bio Sead Dautović, (postigao 8 golova), te Nadir Kudić (sa 6) i Damir Ahmetović sa 5 postignutih golova.

RK Čelik i dalje ekipa jeseni u Zenici

Nakon 9 odigranih utakmica, RK Čelik je sakupio 24 boda. Ima 8 pobjeda iz 9 utakmica i time je i dalje ubjedljivo najbolja ekipa jesenjeg dijala prvenstva u gradu Zenici, kad se uzmu u obzir sve odigrane utakmice u svim ostalim sportovima (fudbal, muška i ženska košarka, odbojka, itd). RK Čelik je izgubio jedino utakmicu protiv jedinog konkurenta za prvo mjesto i za plasman u Premijer ligu – RK Krivaje u Zavidovićima, koja je trenutno na prvom mjestu prvenstvene tabele.

Na proljeće RK Krivaja dolazi u Zenicu i u Čeliku čvrsto vjeruju da će već u petom kolu slomiti Krivaju i preuzeti vođstvo u Prvoj ligi Federacije BiH. Tako RK Čelik u sljedećoj godini, kada obilježava 70 godina postojanja, želi svoje navijače da nagradi plasmanom u Premijer ligu BiH.

U sljedećem, 10. i posljednjem kolu u ovogodišnjem prvenstvu, Čelik gostuje kod Slobode 2 u Tuzli.

”Očekujemo još jednu pobjedu. Kiksa ne smije biti! Čekamo Krivaju na proljeće!”, kaže Kenan Biogradlija, junak utakmice protiv ORK Rudara.