Rukometaši Čelika su večeras, u četvrtom kolu Prve lige Federacije BiH, i pored ne baš dobre igre, posebno u odbrani i više tehničkih grešaka u napadu – ipak ”pregazili” RK Bosnu (Tešanj) visokim rezultatom 42:25 (poluvrijeme 20:11 za Čelik).

• Igrač utakmice golman Čelika Riad Polić
  • U Čeliku nezadovoljni zbog loše odbrana i puno tehničkih grešaka u napadu
  • Primiti 25 golova od ovakve Bosne je porazno – kažu u Čeliku
  • Krilo Jasmin Omerović Zeko se oprostio od RK Čelika i odlazi u Španiju, radi studija, ali će tamo igrati i rukomet

Utakmica je igrana u Gradskoj areni Zenica, pred oko 200 gledalaca. Sudije: Armin Mulabdić i Dino Murtezinović (oba iz Maglaja). Delegat: Savko Tkaček (Zenica).
Isključenja: RK Čelik 6 minuta, RK Bosna 12 minuta.

RK ČELIK: Faris Mrako (3), Eldar Mehić (7), Kenan Muslić (2), Ismar Kahrić (1), Adnan Begagić (4), Miran Čović (2), Jasmin Omerović Cico (3), Danijel Jurić (1), Riad Polić (dao 2 gola i imao 11 odbrana, od čega 2 penala), Kenan Biogradlija (3), Admir Bjelopljak (5), Haris Muhić (6 odbrana), Aldin Begagić, Muhamed Ajanović (2), Jasmin Omerović Zeko (4) i Adi Pašalić (4 gola). Trener: Seldin Rizvanović.

RK BOSNA: Refik Bašić, Josip Bodolica, Kenan Sejdić, Hasan Kotorić, Nikola Sauka (3), Zlatko Isaković (3), Ferid Hojkurić, Haris Isaković (4), Dženan Okić (2), Enver Omahić (5), Tarik Kantić, Hasan Muhare-mbegović, Emir Mujaković (7). Trener: Srebrenko Marković.

Utakmica sa puno grešaka

Slajder sa fotografijam sa utakmice

O samoj utakmici se nema nešto posebeno reći. Često ”šuplja” odbrana Čelika, gdje su gosti davali golove iz gotovo svakog napada (protiv ovakve ekipe nije se smjelo primiti vše od 10-15 golova), te veliki broj tehničkih grešaka u napadu – glavna su karakteristika igre RK Čelika protiv RK Bosne. Samo na trenutke RK Čelik je igrao ozbiljno, brzo i odgovorno. I pored takve igre, Čelik je prosto pregazio Bosnu sa 18 golova razlike (poluvrijeme 9 golova u plusu za RK Čelik).

Protiv ovakve ekipe, kakva je protivnička, mogla se odigrati dobra utakmica za publiku, ali je ona ipak imala prilike vidjeti nekoliko odličnih poteza domaćih igrača.

Možda su očekivanja za bolju igu u ovoj utamici bila velika jer se zadnjih petnaestak dana u RK Čeliku treniralo dva puta dnevno.

Riad Polić, igrač utakmice

Zbog svega nabrojanog, Komisija za dodjelu titule ”igrač utakmice” bila je u dilemi koga da izabere za najboljeg, pa se odlučila za golmana Riada Polića, iako ni on nije na ovoj utakmici briljirao, ali je je dao dva gola protivničkoj ekipi (s gola na gol) i odbranio dva penala. U konkurenciji za titulu najboljeg igrača još su bili Eldar Mehić, Faris Marko, Kenan Muslić, Muhamed Ajanović i Adi Pašalić, koji su svoju minutažu dobro iskoristili.

U narednom kolu Čelik gostuje u Kaknju gdje ne smije biti neozbiljnosti protiv ovog dobrog kluba, do juče premijerligaša.

naslovna slika: Kenan Muslić u karakterističnoj pozi