Kupi karte za utakmice 062 599 630

Rukometaši RK ”Goražde” su, u derbiju kola Premijer lige BiH za rukometaše, ugostili našu ekipu RK ”Čelik”.

Goraždani su sjajno otvorili meč i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 18:13 u korist domaćina. Valja napomenuti da su se navijači domaćih iskazali popunivši dvoranu i gromoglasno navijajući za svoj tim.

U nastavku su naši rukometaši pokazali puno bolju igru i to je vodilo i do veoma neizvjesne završnice. Rezultat minutu prije kraja je bio neriješen i iznosio 32:32, ali je tada presudio iskusni Damir Delić pogađanjem mreže RK Čelika. Naš tim je imao i napad za izjednačenje, ali su se Goraždani uspjeli odbraniti.

Rezultat na kraju ove sjajne rukometne predstave je glasio 33:32.

rk-gorazde-vs-rk-celik-
Za informat. ba govorio je kapiten MRK ”Goražde” i bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Ajdin Bukva:

”U utakmicu smo ušli sa dosta optimizma i samopouzdanja. Mislili smo da ćemo lakse doći do željenih bodova, ali ekipa Čelika je uspjela da izdrži i smanji razliku koju smo imali većinom utakmice. Mislim da smo pružili veoma dobru partiju u odbrani i sasvim zasluženo na kraju i slavili.”

Ovako je utakmicu vidio portal Informat.ba a naše viđenje ćemo objaviti uskoro. Jedno je sigurno: naš klub sada mora poduzeti sve prijeko potrebne mjere kako bi opstao, a to se naročito odnosi na igrače i stručni štab. Njihove izjave ćemo uskoro objaviti.

izvor i slike: Informat.ba