RK Čelik pobijedjen, ali nije nadigran! – U Zenici sjajna rukometna utakmica, kakva nije viđena u Gradskoj arena u posljednje, najmanje dvije godine: odlična igra dva protivnika, nadigravanje sa sjajnim potezima, tako da je oko 800 gledalaca uživalo u dobrom rukometu.

• Najbolja rukometna utakmica u Zenici u posljednje dvije godine
  • Preovladalo iskustvo starijih Slobodih igrača
  • Hendikep Čelika – Kenan Muslić, koji je odlično igrao završio u Bolnici, zbog povrede koljena u 29. minuti prvog poluvremena
  • Oko 800 posjetilaca uživalo u dobrom rukometu i vatreno navijalo svih 60 minuta
  • Igrač utamice – golman Čelika Riad Polić

Utakmica 23 kola Prve lige FBiH. Igrano u Gradskoj areni Zenica. Rezultat 33:26 (poluvrijeme 17:15) za Slobodu. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (Sarajevo). Delegat: Emir Konjičanin (Visoko). Sedmerci: za RK Čelik 4 (2), za Slobodu 3 (3). Isključenja: obje ekipe po 10 minuta.

RK ČELIK: Muamer Kaljić, Faris Mrako, Eldar Mehić (1), Kenan Muslić (4), Ismar Kahrić, Adnan Begagić (3), Adnan Sumbuljević, Ivo Mišković (1), Jasmin Omerović (6), Danijel Jurić (2), Riad Polić (18 odbrana), Kenan Biogradlija (1), Aldin Begagić (4), Muhamed Ajanović (3), Ekrem Kobilica, Adi Pašalić (1). Trener: Seldin Rizvanović.

RK SLOBODA: Zdravko Čajić, Edin Cerić, Darko Ilić (4), Adi Omeragić, Amer Denjo (1), Enes Skopljak (2), Sidik Omerović (17 odbrana), Dino Mehić, Kerim Torlaković (1), Harun Hamzabegović (1), Arnad Hamzić 5), Bakir Hajdarević, Mirza Jusufović, Emior Suhonjić (8), Semir Memić (3), Davor Kadić (8). Trener: Mirza Bulić.

”Tuš” već na samom početku

Pogledajte mali slajder ispod (fotografije: Ekrem Imamović)

U Zenici sjajna rukometna utakmica, kakva nije viđena u Gradskoj arena u posljednje, najmanje dvije godine: odlična igra dva protivnika, nadigravanje sa sjajnim potezima, tako da je oko 800 gledalaca uživalo u dobrom rukometu. Odavno na sportskim priredbama u Zenici nije bilo toliko zasluženih aplauza mladoj domaćoj ekipi.

Na samom početku pravi tuš, kada je Sloboda povela rezultatom od 7:1. Mladi Čelikovi igrači, uz podršku publike, su pokazali karakter i u 28. minuti poveli rezutatom 15:14. Onda je u poslednjih dva minuta Sloboda ”zbrzila” tri gola, tako da se na odmor otišlo pri rezultagu 17:15 za Slobodu.

Još po nečemu je značajna 30. minuta ove sjajne, maltene premijerligaške utakmice, jer je do tada izvrsni Kenan Muslić povrijedio koljeno i hitnom prebačen u Bolnicu. Prema posljednjim informacijama – nije ono najgore i neće morati biti operacije koljena..

Prijelomni trenuci od 53. minuta

Prijelomni trenuci utakmice u drugom poluvremenu odigrali su se od 53. minuta, kada je Sloboda napravila seriju od 7:0 (32:25). Čelik se i dalje borio, smanjivao razliku, ali je na kraju bilo 33:26 za Slobodu…

Nakon utakmice kapiten Slobode Davor Kadić, koji je 8 godina igrao u Čeliku, izjavio je:

”Čestitam mladoj ekipi Čelika na izvanrednoj i korektnoj igri i, ako ovako nastavite, vidimo se dogodine u Premijer ligi BiH!”