Rukometaši Čelika su večeras u Gradskoj areni odigrali zanimljivu utakmicu protiv solidne podmlađene ekipe RK Hercegovine iz Nevesinja i ostvarili laganu pobjedu.

RK Čelik – RK Hercegovina (Nevesinje) 32:27 (16:12)

• RK Čelik završio jesenji dio prvenstva u Premijer ligi dijeleći deveto do 11 mjesta sa RK Maglajem i Slogom.
  • U pauzi do 2. februara predstoji ,„pospremanje” tima i uz „lakši” raspored u proljeće i bolji plasman na tabeli

Utakmica 13. Kola Premijer lige BiH RK Čelik – RK Hercegovina (Nevesinje) igrana u Graskoj areni Zenica pred oko 300 gledalaca.
Sudije: Dražen Begić i Andrija Knezović (oba iz Mostara). Delegat: Nedžad Rastoder (Goražde).
Isključenja: Čelik 10 minuta, a Hercegovina 6 minuta.
Sedmerci: Za RK Čelik 3 (2), a za Hercegovinu 4 (3).

RK ČELIK: Omerović (1), Adnan Begagić (2), Hadžić (3), Pandžić (3), Babić, Sirčo (9 odbrana), Begović (3), Božić (2), Tufekčić (7 odbrana), Aldin Begagić (6), Bezbradica (4), Grahovac (6), Skopljak (2). Trener: Bojan Crnomarković.

RK HERCEGOVINA: Budović, Dabić (1), Čabrlo (7), Vlado Draganić (7), Vučinić (10 odbrana) , Buha (4), Knežević, Darko Dragović (6), Ivanović, Savić. Trener: Milanko Savčić Ćito.

Rukometaši Čelika su večeras u Gradskoj areni odigrali zanimljivu utakmicu protiv solidne, podmlađene ekipe Hercegovina iz Nevesinja i ostvarili laganu pobjedu. Pobjeda RK Čelika ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Od prvog sudijskog zvižduka Čelik je poveo i diktirao igru, te je prvih 30 minuta završio sa rezulatom 16:12 u svoju korist.

rukomet-celik-hercegovina-nemanja-bezbradica-u-napadu

Dobra igra i Bezbradice

U drugom poluvremenu iz minuta u minut Čelik je povećavao gol razliku, pa je nakon petnaestak munuta u drugom poluvremenu vodio sa deset golova razlike. U posljednjih petnaestak minuta je trener domaćih Bojan Crnomarković u igru ubacio i mlađe igrače, Čelikove juniore, koji nisu imali mnogo prilika da u prethodnim utakmicama ulaze u igru.
Tako je mladi Jasmin Omerović postigao, vrlo atraktivan, svoj prvi gol. Rezultat je na kraju glasio 32:27 za Čelik.

rukomet-celik-hercegovina-hadzic-napad

Mladi Hamza Hadžić u napadu

Opuštanje ekipe pred kraj utamice nije dobro za domaći Klub, jer Čelik ima negativnu gol razliku od 32 gola, a ona može do kraja prvenstva igrati važnu ulogu.

Tako je RK Čelik prvenstvenu sezonu završio dijeleći deveto do 11 mjesta sa RK Maglajem i Slogom iz Doboja.

Nastavak prvenstva je 2. februara, a Čelik će pauzu (do početka januara do kada su igrači dobili odmor) iskoristiti za detaljne analize i planove. Za sada se ne zna hoće li biti promjena u igračkom sastavu, ko će otići i hoće li neko doći, a sve će se znati nakon razgovora u Gradskoj upravi. Povešće se rasprava i o sudbini trenera Bojana Crnomarkovića, kažu u Upravi RK Čelika.