Pobjedom protiv odlične ekipe RK Gradačac rezultatom 30:27 RK Čelik je pokazao da je uigran, dobar i spreman za povratak u Premijer ligu.

• RK Čelik – RK Gradačac 30:27 (16:13)
  • Prava premijerligaška utakmica, gdje se RK Gradačac predstavio kao najbolja ekipa koja je ove sezone gostovala u Zenici
  • Igrač utakmice Edin Gušić, a golman Haris Muhić ponovo imao 19 odbrana!

Derbi utakmica 8. kola Prve lige Federacije BiH. Igrano u Areni Zenica. Gledalaca oko 600. Sudije: Sestre Ćatić. Delegat: Damir Gadžo. Rezutat: 30:27 (poluvrijeme 16:13). Sedmerci: 6 (6) za Čelik, te 6 (6) za Gradačac. Isključenja: Čelik 12 minuta, Gradačac 8 minuta.

RK ČELIK: Danijel Jurić (1), Haris Muhić (19 odbrana), Eldar Mehić (5), Adnan Sumbuljević, Kenan Biogradlija (5), Mirsad Čelenka, Aldin Begagić, Faris Mrako (2), Ekrem Kobilica, Slaven Šijaković (8), Mario Filipović (1), Edin Gušić (8), Enes Delić (1), Dženan Hodžić. Trener: Seldin Rizvanović.

RK GRAČAC: Dino Hećimović, Kenan Hasanbušić (2), Maid Kavazović, Edin Zrnić (4), Adi Mehmedčehajić (5), Mahir Džinić, Halil Udvinčić, Benjamin Jukan (1), Malik Okanović (1), Ensar Mehić, Muamer Šečić, Muamer Šačić, Jasmin Hranjić (4), Fatmir Sarajlić (2), Benjamin Spahić (8). Trener Emir Junuzović.

Sjajna utakmica premijerligaškog nivoa dva bivša premijerligaša koji konkurišu za povratak u najelitnije rukometno takmičenje u BiH. Borbena i žestoka, ali u granicama fer pleja, utakmica u kojoj su se nadmetale dvije odlične ekipe i gdje je u zanimljivom rukometu uživalo oko 600 posjetilaca u Gradskoj arena Zenici.

Tako se rukomet u Zenici ponovo vraća na scenu na velika vrata, zahvaljujući RK Čeliku. Ekipi Gradačca nije pomogao ni Emir Junuzović, iskusni i izvrsni rukometni trener koji je ekipu RK Gradačca preuzeo nakon Doborca, samo nekoliko dana ranije. RK Čelik je jednostavno za nijansu bolja ekipa i zasluženo je pobijedio rezultatom 30:27.

”Odavno u Zenici nije gostovala bolja ekipa nego što je RK Gradačac, koja je u teškoj i dobroj utakmici zadala dosta problema ekipi Čelika, koja sada pobjedama ”mete” sve pred sobom”, ocjena je ove kvalitetne utakmice.

Oba poluvremena u znaku Čelika

Ekipa Čelika je gotovo svih 60 minuta bila u vođstvu. RK Gradačac je samo na početku utakmice donekle rezultatski parirao Čeliku, kada se igralo gol za gol, pa je u 10. minuti Gradačac izjednačio na 6:6 a zatim i poveo sa 7:6. Nakon toga bilo je 11:11, pa 12:12. I to je najviše što je postigao u ovoj utakmici protiv raspoloženih igrača Čelika.

Drugo poluvrijeme je bilo potpuno u znaku RK Čelika. Za tri minuta Čelik bježi na plus 5 golova, 18:13. Kasnije je Čelik vodio i sa 6 i 7 golova razlike, ali su uporni gosti dva minuta prije kraja sveli na minus tri gola razlike, tako da je krajnji rezultat 30:27. Prema igri je gol razlika trebala biti i veća, ali su važna ipak samo tri nova boda.

Serija golova Edina Gušića

Lijevo krilo Edin Gušić je furiozno odigrao prvo poluvrijeme utakmice, kada je zabio osam golova, dok je u drugom poluvremenu sa iste pozicije Eldar Mehić dodao još 5 golova.
Gušić je za samo jedno poluvrijeme igranja dobio priznanje specijalnog Žirija ”Najbolji igrač utakmice”. I Slaven Šijaković je i ovaj put bio odličan i za ekipu RK Čelika postigao 8 zgoditaka, od čega je 6 bilo sa penala.

I u ovoj utakmici čelične momke je karakterisala borbenost, trka za svakom loptom, brza i pouzdana i dobra igra i u odbrani i u napadu.

Valja istaći da je golman RK Čelika Haris Muhić Kire, kome su prije počatka utakmice uručeni skromni pokloni povodom njegovog 23. rodjendana, i u ovoj kao i u prethodnoj utakmici prije sedam dana (protiv ŠR Čelik Junior) imao 19 odbrana!

U ekipi dobrih pojedinaca RK Gradačca najbolji igrač je bio Benjamin Spahić, koji je postgao 8 golova.

Ovom pobjedom Čelik je zadržao drugu poziciji na tabeli Prve lige FBiH.

U srijedu sa RK Maglajem u Kupu

Rukometaši Čelika, ohrabreni serijom od 7 pobjeda u prvenstvu, sa optimizom dočekuju u srijedu, 13. novembra u Areni, odličnu ekipu RK Maglaja, u okviru Kup takmičenja.

”Bez obzira što je RK Maglaj dobra premijerligaška ekipa, i mi u srijedu idemo na pobjedu! Kao nosioci srebrene medalje u Kupu BiH prije tri godine, želimo da i ovog puta u Kupu doguramo što dalje. Poštujemo ekipu RK Maglaja koju predvodi odlični bh. reprezentativac Benjamin Čičkušić, ali – mi smo motivisani da zabilježimo još jednu pobjedu!”, kaže trener Čelika Seldin Rizvanović.

Naredne subote, 16. novembra, Čelik gostuje u Cazinu protiv RK Krajine, gdje ”idemo po nove bodove” – poručuju iz RK Čelika, ekipe koja je ove jeseni po rezultatima najbolja ekipa u Zenici.

Naslovna slika: Arhiva (utakmica sa ŠR Čelik Junior, foto Dražen Jurišić)