• Pred oko 700 gledalaca u Gradskoj sportskoj dvorani rukometaši Maglaja savladali su večeras Čelik iz Zenice. (36:31)

Rukometaši Maglaja u okviru 17. kola Premijer lige BiH za rukometaše ugostili su ekipu RK Čelika iz Zenice.

Slavila je domaća ekipa, rezultatom 36:31. Od samog početka susreta domaća ekipa nametnula je svoj ritam igre. Tokom cijelog prvog dijela imali su rezultatsku prednost koja je u jednom trenutku iznosila +6.

Pred kraj prvog dijela nešto lošija igra domaće ekipe, čime gosti uspijevaju smanjiti rezultatski zaostatak na svega -2. Na pauzu se odlazi pri rezultatu 16:14.

U nastavku igre gosti iz Zenice skoro pa su uspjeli stići do poravnanja rezultata, ali domaći rukometaši nisu dozvolili iznenađenje.

Kvalitetnijom igrom u posljednjih 20 minuta susreta ponovo dolaze do rezultatske prednosti. U 40-oj minuti susreta rezultat je glasio 25:20.

Do kraja susreta Maglajlije su uspjele sačuvati rezultatsku prednost, za konačnih 36:31.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su fantastični Mehinagić sa 12 pogodaka, dok su po 8 dodali Abdurahmanović i Omerović.

Kod rukometaša Čelika Skopljak i Burić su postigli po 6 pogodaka.

autor: Svijet rukometa