• Rukometaši Čelika poraženi su večeras u Areni od banjalučkog Borca sa konačnim rezultatom od 22:32. Gosti su cijelo vrijeme bili nadmoćno bolji.

Rukometaši Čelika poraženi su večeras u Areni od banjalučkog Borca pred oko 2o0 gledalaca. Poluvrijeme u Areni je završeno rezultatom RK Čelik – Borac 13:18, a konačni rezultat je bio 22:32.

RK ČELIK: Dragac, Omerović 1, Mrkonjić 1, Begagić, Hadžić 1, Burić 2, Mrako, Bajramović 2, Čoruša, Begović 1, Tufekčić, Begagić 5, Zvekić 1, Babić, Skopljak 6, Pandžić 2. Trener: Seldin Rizvanović.

RK BORAC m:tel: Beširević, Memić 2, Đurđević 3, Hercegovac, Daničić 3, Mijatović 7, Kosanović, Bubić, Efendić, Nježić 6, Majić 2, Lončar, Ćelić 3, Ćeranić 6, Unčanin. Trener: Ratko Đurković.

Kako je protekla večerašnja utakmica prenio je Sport ZDK čiji članak donosimo u cijelosti:

Rukometaši Čelika i Borca iz Banja Luke večeras su u zeničkoj Areni pred oko 500 gledatelja odigrali utakmicu 16.kola Premijer lige.

Gosti su u ovaj susret ušli kao veliki favoriti što su na kraju igrom na terenu i opravdali. Uzalud su se Zeničani nadali da mogu večeras napraviti iznenađenje jer je razlika u kvaliteti evidentna na strani gostiju iz Banja Luke. Na kraju je bilo plus 10 golova razlike za Borac 22:32 (13:18), a posljednjih 10-tak minuta utakmice na terenu su igrali rezervni igrači iz obje ekipe.

U prvom poluvremenu nekih 10-tak minuta su se držali domaćini kada je u pitanju rezultat, ali onda je Borac preuzeo stvari u svoje ruke, te preko raspoloženog golmana Damira Efendića i dvojca Nježić-Mijatović nemilosrdno je punio gol domaćeg golmana Ajdina Tufekčića. Već nakon prvog poluvremena bilo je evidentno ko je favorit i kako će ova utakmica završiti. Nakon 30. minuta bilo je 13:18 za ekipu Borca. Pogledajte i slajder ispod:

U drugom poluvremenu gosti su još više pojačali tempo, Efendić je nastavio sjajno braniti, dok se dvojcu Nježić-Mijatović u napadu priključio i raspoloženi Čeranić. Na kraju je bilo samo pitanje kojim će rezultatom biti završena večerašnja utakmica, a konačnih 22:32 za Borac realno oslikava stanje i kvalitet na terenu.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci i pobjedničkoj ekipi, golman Damir Efendić je imao 18 uspješnih odbrana, Miloš Nježić i Srđan Mijatović su postigli po sedam, dok je Marko Ćeranić postigao šest golova.

U redovima Čelika, jedini raspoloženi za igru bili su Enes Skopljak sa šest, te Aldin Begagić s pet golova.

Borcu je večerašnja pobjeda bila ukupno 12 u sezoni uz četiri poraza, što im je dovoljno za drugu poziciju na tabeli, dok je Čelik ostao na šest pobjeda uz 10 poraza i do kraja sezone vodit će grčevitu borbu za opstanak.

Nakon utakmice i 10 poraza u sezoni, trener domaće ekipe Seldin Rizvanović bio je nezadovoljan mnogim stvarima u igri svoje ekipe.

seldin-rizvanovic

“Više je faktora uticalo na poraz od Borca, mi smo zaustavili njihovog srednjeg beka, ali krila su nam napravila katastrofalne probleme. Igrali smo široko, pucala nam je odbrana, igrači su igrali više individualno, nego timski. Oni su bili brzi, a mi prespori, sporo smo se vraćali u odbranu, imamo teške igrače, koji se ne mogu stići vratiti u odbranu. Oni imaju bolju ekipu i stanje na tabeli pokazuje odnos snaga, mi smo pokušali, srce je htjelo, ali smo na kraju sagorjeli u toj želji” ističe trener Zeničana.

Naredno kolo Čelik gostuje u Maglaju, u igri sa jednim od konkurenata za opstanak.

“Ne smijemo gubiti nadu! Idemo u Maglaj boriti se, a poslije toga nas očekuju dvije utakmice na domaćem terenu. Borit ćemo se u svakoj utakmici, pa ćemo vidjet kako će na kraju biti. Nama fali srednji bek, on je igrač koji postiže puno golova, njegova pozicija je da gradi igru, a ne da individualno završava akcije. Ono što imamo trenutno od igračkog kadra, pokušat ćemo iz njih izvući ono najbolje do kraja prvenstva” kazao je Rizvanović.

Izabranici Ratka Đurkovića bili su dominantni tijekom cijele utakmice, te na kraju zasluženo upisali 12 pobjedu u sezoni, čime su utvrdili drugo mjesto na tabeli.

trener-rkborac

Nakon utakmice zadovoljan je bio gostujući trener i nekada legendarni reprezentativac Crne Gore, Ratko Đurković, koji se osvrnuo na utakmicu, te otkrio planove kluba do kraja sezone.

“Ova utakmica protiv Čelika je pokazala da se i mi nalazimo u nekom usponu forme, od početka smo kontrolisali utakmicu i mislim da imamo malo dužu klupu, da bi mogli ispratiti malo brži ritam, koji ja zahtijevam. Nema šta, rezultat govori stanje na terenu, čestitao bi svojim igračima i domaćinu. Želim im puno sreće u borbi za opstanak, Zenica i ovaj prelijepi objekat to sigurno zaslužuju” ističe Đurković.

autor teksta i fotografija: Sport ZDK