Rukometaši Čelika i Zrinjskog večeras su u dvorani na Bilmišću pred oko 400 gledalaca odigrali utakmicu 18.kola Premijer lige. Bio je to duel ekipa s različitim ambicijama u ovoj sezoni, dok se Zeničani bore za opstanak, ekipa iz Mostara se nalazi u samom vrhu našeg rukometa.Na kraju gosti sasvim zasluženo nose bodove u Mostar, a konačni rezultat 29:33, ne pokazuje stvarni odnos snaga, jer su gosti igrali tačno onoliko koliko je bilo potrebno za pobjedu u ovom duelu.

Već u prvom poluvremenu pokazalo se da su gosti iz Mostara, veoma jaka, kompaktna i disciplinovana ekipa. Čelik je samo vodio na početku utakmice rezultatom 3:2, a onda su gosti preuzeli inicijativu, te su preokrenuli rezultat. Nisu crno-crveni mogli da pariraju u napadu veoma raspoloženim igračima Zrinjskog.

Vedran Delić u napadu bio je neuhvatljiv, dok je na golu briljirao Marino Paradžik, koji je naprosto izluđivao domaće igrače sjajnim odbranama. U domaćem sastavu sem Bajramovića i Pandžića u prvom dijelu nije bilo raspoloženog igrača. Na odmor se otišlo vodstvom Zrinjskog 13:16.

Na početku drugog dijela domaćini pokušavaju da nadoknade rezultatski deficit, ali nisu imali rješenje za večeras sjajnog Vedrana Delića. Zeničani sem Bajramovića i Pandžića nisu imali raspoložene igrače. U 38. minuti na semaforu je bilo 17:23 za ekipu Zrinjskog. Trener gostiju u drugom poluvremenu na gol je poslao Damjana Šaraca, koji je kao i njegov kolega u prvom poluvremenu sjajno branio.

rk-celik-vs-zrinjskiNastavili su izabranici Zdravka Medića igrati veoma dobro, a u 44. minuti prednost gostiju iznosila je visokih sedam razlike 18:25. Tada je bilo već evidentno da će pobjeda otići na stranu gostiju, samo je bilo pitanje s kojom razlikom će gosti iz Mostara savladati domaću ekipu. Zeničani su u 52.minuti prišli na četiri poena zaostatka 26:29, ali to je sve što su mogli večeras protiv izuzetno raspoloženih gostiju iz Mostara.
Konačan rezultat bio je 29:33 (13:16) za ekipu Zrinjskog.

Najbolji u redovima Zrinjskog bili su: Vedran Delić s 10 golova , Mladen Bošković s pet, te Nikola Ivanović s četiri gola. U redovima Čelika jedini raspoloženi za igru bili su Marko Pandžić s 10, te Edin Bajramović s devet golova.

Večerašnja pobjeda ekipi Zrinjskog je bila jubilarna 10 u prvenstvu, uz jedan remi i šest poraza, čime će zadržati odlično treće mjesto na tabeli. S druge strane rukometaši Čelika upisali su 12 poraz, uz samo pet ostvarenih pobjeda, te će biti pravo čudo ako ove sezone opstanu u Premijer ligi.

foto i autor teksta: SportZDK