U prijateljskom meču, u okviru priprema za novu prvenstvenu sezonu, RK Čelik je savladao odličnu ekipu – RK Žepče (28:31).

• RK Žepče – RK Čelik 28:31 (15:14)
  • Igrač utakmice Mario Filipović

Rukometaši Čelika su na gostovanju u Žepču zabilježili prvu ovosezonsku pobjedu. U prijateljskom meču, u okviru priprema za novu prvenstvenu sezonu, savladana je odlična ekipa – RK Žepče (28:31).

Žepče je prvo poluvrijeme riješilo u svoju korist (15:14), a preokret u drugom poluvremenu je donio novi igrač RK Čelika, Mario Filipović, koji je postigao 6 golova i bio nerješiva enigma za domaću odbranu.

Bila je to odlična rukometna predstava, borben i zanimljiv rukomet u kome je RK Žepče forsirao brzi rukomet i na taj način stvarao prednost.

Tek u drugom poluvremenu Čelik je našao rješenje kako da
”smiri” domaće igrače, izjednači, a onda i povede. Na kraju je utakmica završene rezultatom 31:28 za RK Čelik.

Najbolji igrači utakmice

Najviše golova za RK Žepče su postigli: Safet Haljević (7), Alen Mujakanović i Slobodan Simić po 6, te Ante Dragičević 5 golova.

U timu Čelika najviše golova je dao Slaven Šijaković (7), Mario Filipović je postigao 6, a Eldar Mehić i Aldin Begagić po 5 golova. U listu strijelaca još su se upisali: Kenan Biogradlija sa 3 gola, Faris Mrako koji je postigao 2, Edin Gušić i Ekrem Kobilica po 1 gol.

Trener Čelika je zadovoljan

”Zadovoljan sam igrom u Žepču jer sam uspio isprobati sve igrače, što i jeste cilj pripremnih utakmica. RK Žepče me iznenadilo odličnom i brzom igrom i oni će mnogim ekipama u prvenstvu pomutiti račune”, izjavio je trener Čelika Seldin Rizvanović.

Do početka prvenstva u drugom kolu (u prvom je Čelik Slobodan), protiv ekipe Sane iz Sanskog Mosta u Zenici (28. septembra) RK Čelik će odgrati još dvije do tri prijateljske utakmice.