U 16-tom kolu Prve lige FBiH-S, u kojem je RK Čelik igrao protiv ekipe RK Žepča u odgođenoj utakmici (na zahtjev gostiju), ekipa Čelika je poražena rezultatom 24:26 (11:15).

• Utakmica u Areni sa početkom u 16 sati
  • Gledalaca: oko 250-300.
  • Sudije: Edis Brkić i Sead Zuko, delegat Samir Zubović, svi iz Sarajeva
  • Sedmerci: Čelik 7 (5), Žepče 7 (5); Isključenja: Čelik 16 minuta, Žepče 14 minuta;

RK Čelik: Jasmin Omerović, Ajdin Tufekčić, Harun Šarić, Edvin Begović, Edhem Grabus, Adnan Sumbuljević, Adi Pašalić, Faris Mrako, Ahmed Oruč, Kenan Biogradlija, Omer Suljić, Aldin Begagić, Mateo Brekl, Muamer Kaljić, Danijel Jurić. Trener – Seldin Rizvanović

RK Žepče: Čoruša Damir, Babić Ivan, Stanković Damir, Dragičević Ante 5, Keškić Stjepan 5, Jukić Tomislav 5, Jorgić Krunoslav 1, Šimić Marin, Đerek David 1, Marković Alen 2, Bajraktarević Emir 5, Malbašić Stjepan 2, Knezović Toni, Klarić Ante, Ravnjak Franjo i Zovko Marinko. Trener: Enver Bajraktarević

Najefikasniji igrači Čelika su bili Aldin Begagić i Kenan Biogradlija po 6 golova. Po tri gola su postigli Suljić, Oruč i Mrako, 2 gola Omerović i 1 gol Jurić.

Nešto od dobrih napada imate u slajderu ispod:

Ante Dragičević, Stjepan Keškić, Tomislav Jukić i Emir Bajraktarević su bili najbolji strijelci RK Žepča sa po 5 golova.

Čelik je nastupio bez svojih udarnih igrača, Edvina Begovića, Adnana Begagića, Muhameda Ajanovića i drugih, ali to ne opravdava činjenicu da je izgubio od tima s kojim je neriješeno igrao i na njihovom domaćem terenu. Igralo se stalno sa zaostatkom od par golova, osim pred kraj utakmice kada su domaći čak poveli sa 25:24. Utakmica je izgubljena golom iz sedmerca u posljednjem minutu igre, pa je konačan rezultat 24:26.

Naredni protivnik dočekuje Čelik u Živinicama, ekipa RK Konjuha koja je momentalno na 9. mjestu tabele.