• Od 500 posjetilaca u Gradskoj areni – gotovo polovina iz Maglaja!
  • Igrač utakmice Enes Sirčo, a još su odlično igrali Marko Pandžić i Edvin Begović (Čelik) i Benjamin Čičkušić (Maglaj)
  • Derbi utakmica 4. Kola Premijer lige BiH izmedju domaćeg Čelika i RK Maglaja
  • Igrano u Gradskoj areni Zenica
  • Rezultat: 31:29 (16:17)
  • Sudije: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (oba Banja Luka) Delegat: Pero Marić (Mostar)
  • Gledalaca oko 500
  • Isključenja: RK Čelik 20 minuta (dva igrača – Aldin Begagić i Almir Balaš – zbog po 3 isključenja diskvalifikovani, Balaš već u 19. a Begagić u 51. minuti igr.
  • Penali: za Čelik 9 (5), a za RK Maglaj 7 (6)

RK ČELIK: Lulić, Omerović, Dervenčić (1), Adnan Begagić (2), Hadžić (2), Oruč, Babić, Sirčo (17 odbrana), Begović (9), Tufekčić, Aldin Begagić (3), Balaš, Grahovac, Skopljak (4), Duvnjak, Pandžić (10). Trener: Bojan Crnomarković.

RK MAGLAJ: Mehinagić (6), Omerović (5), Kendić, Alić (2), Mutapčić (6 odbrana), Karabegović (1), Ridžal, Smajlović, Kadrić, Džanbegović (2), Totaj, Bajraktarević, Hadžihasić (9 odbrana), Komnenović, Čičkušić (13). Trener: Mahmut Mašo Obralić.

Sjajna rukometna predstava i odlična utakmica u Gradskoj areni Zenica pred oko 500 ljubitelja rukometa, od čega je gotovo polovina došla iz Maglaja! Zaslužena pobjeda nad danas favorizovanom ekipom RK Maglaja, koja u svojim redovima ima nekoliko sjajnih igrača (odličnog Benjamina Čičkušića, Edu Mehinagića, Jasmina Omerovića, te iskusnog golmana Jasmina Hadžihasića Japu).

velika-pobjeda-rukometasa-celika-protiv-odlicnog-rk-maglaja1-bojan-crnomarkovic

– Čestitam svojim igračima jer su ostavili srce na terenu i pobijedili odličnu, vrlo jaku ekipu RK Maglaja. Čestitke pripadaju svim igračima! Ovo je veliki podvig moje ekipe! Pokazalo se ono što od ranije znamo: „klupa nam je kratka”, nedostaje nam još makar dva kvalitetna igrača i to je sada važan zadatak pred Upravom kluba, ako želimo ići naprijed – da pojačamo tim Čelika – izjavio je Bojan Crnomarković, šef stručnog štaba RK Čelika.

Čestitke Čeliku

Nakon utakmice je trener gostiju Mahmut Mašo Obralić rekao:

„Zaslužena pobjeda Čelika! Igrači Čelika su u ovoj utakmici više željeli pobjedu, stalno su napadali i nikad se nisu predavali. Čestitam domaćinima, a mi se okrećemo narednoj utakmici i ekipi RK Krivaje iz Zavidovića…”

Ekipa Čelika je bolje otvorila utakmicu: povela je rezulatom 4:1 i vodila sve do dvadesetog minuta igre, kada su gosti izjednačili a zatim i poveli rezultatom 9:8 za goste.
Do poluvremena se igralo gol za gol, da bi poluvrijeme završilo vođstvom gostiju (17:16 za RK Maglaj).

velika-pobjeda-rukometasa-celika-protiv-odlicnog-rk-maglaja2

Na početku drugog poluvremena ekipa Čelika ponovo kidiše na gol gostiju i realizuje seriju pogodaka od 5:0, što im je omogućilo da preokrenu rezultat na 22:17! Nakon toga gosti postižu seriju od tri gola, da bi u 55. minuti igre rezulat bio izjednačen (28:28). RK Čelik zatim postiže dva gola i dva minuta prije kraja domaća ekipa vodi rezultatom 30:28. Do kraja utakmice obje ekipe su postigle još po jedan gol, da bi konačan rezultat glasio 31:29 za RK Čelik.

Za igrača utakmice proglašen je golman Čelika Enes Sirčo sa 17 odbrana (1 penal), a za tu titulu „igrača utakmice” ozbiljno su konkurisali Marko Pandžić (koji je postigao 10 golova za Čelik i Edvin Begović sa 9 golova, a iz ekipe Maglaja Benjamin Čičkušić (koji je postogao 13 golova).

Kad je riječ o ekipi RK Čelika, valja istaći još jedan bitan momenat. Naime, predsjednik Kluba Pane Škrbić i rukometaš Mirza Dervenčić Piđa su se dogovorili da ovaj igrač (koji je jedno vrijeme odsustvovao sa terena) nastavi sa treninzima i po prvi put se pojavio u ekipi nakon početka prvenstva.

Pokazalo se to pravim potezom predsjednika Škrbića, jer je Mirza Dervenčić vrlo upotrebljiv igrač sa iskustvom, posebno u odbrani – rekao je trener Čelika Bojan Crnomarković. – U narednim danima ja očekujem još neka pojačanja, jer je prvenstvo jako dugo, a konkurencija u Premijer ligi vrlo jaka – kaže Crnomarković.

U petak sa HRK Zrinjskim

– Nemamo vremena za veselje i odmor. Već u petak 7. oktobra gostujemo na „vrućem” terenu u Mostaru kod ekipe HRK Zrinjski koja u ovoj sezoni igra vrlo dobro – ističe na kraju Crnomarković.