Derbi utakmica prvog kola Prve lige Federacije Grupa Sjever, RK Čelik – RK Jajce. Igrano u Gradskoj areni Zenica. Rezultat: 33:32 (poluvrijeme 14:10 za Čelik). Sudije: Dučić i Hadžić. Delegat Eldar Purić. Svi iz Goražda. Isključenja: RK Čelik 18 minuta, RK Jajce 6 minuta. Sedmerci: Čelik 2, Jajce 4 (1 odbranio Čehajić).

RK ČELIK: Faris Mrako (1), Edin Gušić (5), Mirza Dervenčić (5), Amar Kobilica (5), Adi Mešinović, Adi Sumbuljević, Danijel Jurić (1), Ahmet Kačamaković, Ahmed Oruč, Muaz Kusić (4), Talha Velagić, Mevludin Čehajić (17 odbrana), Mirsad Čelenka (3), Dženan Hodžić, Ante Dragičević (9). Trener: Miki Filipović.

RK JAJCE: Džejlan Kaltak (3), Miran Čović (5), Admir Popaja (3), Faris Rujanac (5), Armando Radić (1), Halid Mecanica, Tarik Agić, Mahir Gulardžija (3), Ajdin Velić (8), Semir Ademović, Dino Mirković, Dženet Radić (1), Admir Omerinović. Trener: Benjamin Halaba.

• RK Čelik vodio čitavu utakmicu i sa 9 golova razlike, da bi na kraju pobijedio rezultatom 33:32 (poluvrijeme 14:10)
  • Golman Čelika Mevludin Čehajić junak utakmice sa 17 odbrana
  • Ante Dragičević, (Čelik), strijalac utakmice, sa 9 postignutih golova

Sjajna utakmica na otvaranju nove prvenstvene sezone u Prvoj ligi Federacije BiH u Zenici! RK Čelik i RK Jajce pružili su sjajnu, premijerligašku partiju u kojoj je domaćin nadigrao ekipu RK Jajca rezultatom 33:32.

Sam krajnji rezultat nije pravi odraz igre na terenu, jer taj rezultat asocira na tijesnu pobjedu Čelika. A nije tako, jer je RK Jajce povelo samo na startu utakmice sa 1:0, a onda je vođstvo preuzeo Čelik tokom čitave utakmice. Bilo je najprije 8:1 za Čelik, pa onda 10:2 i tako dalje. Jajce se stalnom i srčanom borbom tokom utakmice primicalo ali najbliže na 4 gola razlike, a onda je Čelik opet povećavao tu razliku.

Sa 8 golova razlike za Čelik – na jedan!

Mala drama je stvorena pred sami kraj utakmice, kada se Jajce primaklo Čeliku na svega jedan gol razlike, ali je srećom po igrače Čelika takav rezultat i ostao do kraja, kao i sva tri prvenstvebna boda.

Svi grači Čelika koji su ulazili u igru dali su svoj maksimum i doprinos ovoj važnoj pobjedi. Bio je to jedan novi, borbeni i požrtvovani Čelik, sa novim mentalitetom u igri, gdje su se svi igrači izkazali u borbi za svaku loptu.

Ipak, junak utakmice je golman Čelika Mevludin Čehajić, sa 17 odbrana. On je jednostavno bio nerješiva enigma za napadače Jajca, a svaka njegova odbrana je davala vjetar u leđa Čelikovim napadačima.

Ante Dragičević golgeter utakmice

Najbolji golgeter u ovoj utakmici bio je Ante Dragičević iz Čelika (postigao je 9 golova), a čak 3 iskusna igrača Čelika (Gušić, Dervenčić i Kobilica) postigli su po 5 golova, Muaz Kusić je dodao 4, a Mirsad Čelenka 3 gola. Mrako i Jurić su postigli po jedan gol, ali su dali veliki doprinos Čelikovoj odbrani.

Na drugoj strani, najbolji igrači RK Jajca su bili novi pivot Ajdin Velić (u Jajce ovih dana prešao iz RK Iskre Bugojno), te iskusni bek Miran Čović. Velić je postigao 8, a Čović 5 golova.

Miki Filipović: Čestitam momcima

Nakon utakmice izjavu za naš portal je dao novi (stari) trener RK Čelika Miki Filipović.

– Čestitam mojim momcima na sjajnoj borbenosti! Tri boda su tri boda, zasluženo osvojena. Neki moji igrači su igrali povrijeđeni, ali su izašli na teren i žestoko se borili. Hvala im. Ovo je za nas velika pobjeda, jer je RK Jajce trenutno najiskusnija ekipa ove Lige. Uspjeli smo se na vrijeme rezultatski ”odlijepiti”, tako da oni nisu imali vremena da nas stignu. Naš golman Čehajić je odlično branio. Svi su se junački borili! Svaka čast! Idemo dalje! – kazao je trener Filipović.

U IDUĆEM, DRUGOM KOLU, ČELIK PONOVO IGRA KOD KUĆE, OVOGA PUTA PROTIV SOLIDNE EKIPE RK BOSNA IZ TEŠNJA.