U Zenici, u 14. kolu Prve lige FBiH sigurna pobjeda RK Čelika nad gostima iz Travnika (38:24 za Čelik). Iako su se igrači RK Travnika trudili i žestoko borili tokom svih 60 minuta, uvjerljiva je razlika u kvalitetu dva tima. RK Travnik ima perspektivanu mladu ekipu i odličnih pojedinaca.

• U 14. kolu Prve lige FBiH Čelik zabilježio svoju trinaestu pobjedu: RK Čelik – RK Travnik 38:24 (18:10)
  • Trener RK Čelika u dva poluvremena izveo dva potpuno različita sastava

Utakmica RK Čelik – RK Travnik, igrana u Gradskoj areni Zenica, bez prisustva publike. Rezultat: 38:24 (18:10). Sudije: Bećirović i Trutović (Gračanica). Delegat: Tijana Martinović. Isključenja: RK Čelik 12 minuta, RK Travnik 6 minuta. Sedmerci: Za RK Čelik 2 (1), RK Travnik 5 (2) – jedan penal odbranio golman Čelika Adi Delalić, a dva Haris Muhić.

RK ČELIK: Danijel Jurić, Edvin Begović (8), Haris Muhić (11 odbrana – 2 penala), Adnan Sumbuljević (4), Mirsad Čelenka (4), Aldin Begagić (2), Faris Mrako (2), Mirza Dervenčić (5), Ante Dragičević (5), Adi Mešinović (2), Slaven Šijaković (1), Mario Filipović, Edi Gušić (3), Amel Omerspahić (1), Adi Delalić (10 odbrana – 1 penal). Samir Korjenić (1). Trener: Seldin Rizvanović.

RK TRAVNIK: Jusuf Mišić (1), Mithat Drino, Anel Gopo (1), Dženan Čauš, Amer Huber (1), Alen Palić (10), Elmir Trako (5), Ergin Terzić (1), Amar Hrustanvić (3), Amar Jašarević, Džejlan Dervić, Mateo Čeko (1), Edin Kavazović (1), Ivan Dujmović, Filip Lukić. Trener: Meho Mašić.

Dva sastava Čelika u dva poluvremena

Karakteristika ove utakmice je u činjenici da je trener RK Čelika Seldin Rizvanović u dva poluvremena na teren izveo dva potpuno različita sastava.

U prvom poluvremenu je igrala postava: golman Adi Delalić, pivotmen Aldin Begagić, bekovska linija Mirza Dervenčić – Slaven Šijaković – Samir Korjenić i krila Edin Gušić i Ante Dragičević. Još je igrao Danijel Jurić. Rezultat je bio 8 golova razlike za Čelik (18:10 za Čelik). Samir Korjenić je onda isključen zbog faula u 26. minuti, kada je dobio 2 minuta isključenja, a nakon prigovora sudiji još dva minuta isključenja, što je koštalo Čelik 4 primljena gola u nizu (4:0 za Travnik), čime je znatno umanjen rezultat poluvremena.

Odličan Edvin Begović

U drugom poluvremenu sastav je glasio: golman Haris Muhić, pivotmen Mirsad Čelenka, bekovska linija Faris Mrako – Adnan Sumbuljević – Edvin Begović. Krila: Adi Mešinović i Amel Omerspahić.

I pored velikih oscilacija u igri ovog sastava, rezultat drugog poluvremena je ipak bio 6 razlike u korist RK Čelika (20:14), uglavnom zahvaljujući dobrim odbranama golmana Harisa Muhića i brzim kontrama i golovima postignutim nakon toga.

Najviše golova za RK Čelik je postigao Edvin Begović (8 golova) i raduje njegova forma koja ide uzlaznom linijom. Mirza Dervenčić i Ante Dragičević su za Čelik postigli po 5 golova.
Inače, golgeter ove utakmice je bio Travničanin Alen Palić, koji je zabio 10 golova.

Naredne subote RK Čelik je gost u Gradskoj areni Zenica, gdje mu je domaćin RK Škola Rukometa Čelik Junior.