Rukometaši RK Vogošća Poljine Hills savladali su ekipu RK Čelik iz Zenice rezultatom 42:30 (18:10) u okviru 15. kola rukometne Premijer lige BiH.

Od samog početka Vogošćani su se nametnuli na terenu i u potpunosti opravdali ulogu favorita u ovom duelu. Ekipa trenera Tomića je dominirala na terenu, a već polovinom prvog dijela imali su prednost od šest pogodaka (12:6). Do kraja prvog dijela domaći uspijevaju da naprave dodatni pritisak i stvore dodatnu prednost i na pauzu odu sa osam pogodaka prednosti – 18:10.

Treba napomenuti da je Šabanović u prvom dijelu skupio 11 uspješnih odbrana. Drugi dio nastavljen je u istom tomu kao i prvi. Domaći su jednostavno dosta kvalitetnij aekipa od svojih gostiju iz Zenice da je bilo suludo očekivati neki rezultatski preokret. Trener Tomić je i tokom prvog poluvremena priliku davao svim igračima iz svog rostera, a tako je nastavio i u drugoj polovini susreta. U 40. minuti rezultat je glasio 26:16, deset pogodaka prednosti koje su bile dodatni teret gostima, a jasan pokazatelj da je pitanje pobjednika u ovom duelu riješeno.

Ako tome dodamo i raspoloženog Haseljića na golu domaćih onda je bilo jasno da su tri boda na kontu lidera premijerligaške tabele. Konačan rezultat glasio je 42:30. Utakmica u dvorani Amel Bečković imala je humanitarni karakter, a u akciji ‘Svi za Nedima’ prikupljeno je 3435 KM, koje je porodici malog Nedima Smječanina uručio predsjednik kluba Fetah Kadrić.

autor: Sport1