Utakmica 13. kola Prve lige Federacije BiH. Igrano u Sportskoj dvorani u Kaknju, bez prisustva publike. Rezultat: 37:27 za RK Čelik. Sudije: Kalabušić i Smajlović (Sarajevo). Delegat: Emir Konjičanin (Visoko). Sedmerci: za Kakanj 2 (1), za Čelik 4 (4). Isključenja: RK Kakanj 2 minuta, RK Čelik 8 minuta.

RK KAKANJ: Mevludin Čehajić, Adnan Ćobo, Sulejman Brkić (2), Enes Husika (1), Muaz Kusić (5), Admir Hadrović, Salih Delić (4), Admir Bjelopoljak. Nedim Čamdžić (1), Tarik Kubat (4), Adis Bećirhodžić (3), Omar Burić (1), Izet Delibašić, Nermin Čamdžić, Nedžad Zamović (6). Trener: Nedžad Zaimović.

RK ČELIK: Danijel Jurić (1), Edvin Begović (5), Haris Muhić, Mirsad Ćelenka (1), Aldin Begagić (5), Faris Mrako (1), Jasmin Omerović (2), Mirza Dervenčić (4), Ante Dragičević (3), Adi Mešinović, Slaven Šijaković (4), Mario Filipović, Edin Gušić (8), Dženan Hodžić, Adi Delalić, Samir Korjenić (3). Trener: Seldin Rizvanović.

Odlična utakmica u drugom kolu proljetnog dijela prvenstva u Prvoj ligi FBiH u Kaknju (13. kolo u ovoj sezoni), između domaće ekipe RK Kakanj i RK Čelika. Utakmica je bila veoma zanimljiva, borbena, žestoka i dinamična, sa dosta dobrih i brzih poteza. RK Kakanj je odlično parirao RK Čeliku u čitavih 60 minuta, a u prvih petnaestak minuta je čak i vodio.

U drugoj polovini drugog poluvremena, Čelik je ubacio u brzinu više i poveo a onda i povećao gol razliku, tako da je prvo poluvrijeme završeno rezultatom od četiri gola razlike u korist RK Čelika (17:13).

Golgeter utakmice Edin Gušić

Do pobjede sa konačnim rezultatom 37:27 Čelika je doveo i junak utakmice Edin Gušić, koji je postigao i najviše golova na ovoj utakmici (8).

Pored njega, dobro su igrali kapiten Slaven Šijaković, koji je dirigovao Čelikovim timom, te iskusni rukometni genije Mirza Dervenčić, koji je odmah po ulasku u igru u dva navrata ukrao loptu protivničkim igračima i postigao dva važna brza gola za svoj tim.

Ohrabruje ulazak u formu desnog krila Edvina Begovića, koji je postigao 5 golova, dok je veliki posao u Čelikovoj odbrani obavio Danijel Jurić.

Sve u svemu, forma RK Čelika svakog dana stalno ide uzlaznom linijom pa se očekuje da će u naredna tri-četiri kola doživjeti svoj vrhunac.

Zaimović, trener i igrač RK Kaknja

U ekipi Kaknja dominirao je igrač-trener Nedžad Zaimović, koji se sa svojih 42. godine aktivirao i ponovo nastupa. On je pokazao mlađim igračima kako se bori za svoj tim, a postigao je i najviše golova za RK Kakanj (6). 5 golova za domaću ekipu postigao je Muaz Kusić a po 4 gola Salih Delić i Tarik Kubat.

Sve u svemu, RK Kakanj je pružio velik otpor gostima iz Zenice i vrlo rijetko će bilo koji njihov protivnik iz Kaknja odnijeti bodove.

Rizvanović: Teška utakmica

Trener Čelika Seldin Rizvanović je, nakon utakmice, za naš portal izjavio:

”Teška utakmica u Kaknju, baš kako smo i očekivali. Nakon nekoliko loših poteza u odbrani i par promašaja u napadu, došli smo u situaciju da sve do 25 minuta prvog poluvremena igramo gol za gol. Golgeterski raspoloženi Gušić nas je držao u igri, a preokret je unio Dervenčić sa dvije ukradene lopte i dva brza gola. Igrači sa klupe su bili borbeniji u odbrani, pa je rezultat sredinom drugog poluvremena bio plus 10 za nas. 16 odbrana naših golmana bilo je bilo dovoljno da pobijedimo sa 10 golova razlike. Drago mi je da se Begović vraća u nekadašnju formu. Svi igrači moraju dati svoj maksimum jer su jedno imena na papiru, a drugo su igraču na terenu”, kaže Rizvanović.

Živi prijenos utakmice u subotu

U narednom 14. kolu Čelik u gradskoj areni Husejin Smajlović u subotu, 13. marta, dočekuje goste iz Travnika, ekipu RK Travnik. Uprava Čelika je opet obezbijedila live prijenos utakmice na Youtubu i na Facebooku.

– Čestitam momcima na sjajnoj pobjedi u Kaknju. Ostvarili smo dvanaestu pobjedu iz 13 prvenstveih kola i nezaustavljivo idemo ka Premijer ligi BiH. Zbog toga što interes za rukomet stalno raste, Uprava Čelika je svim ljubiteljima i onima koji žele da gledaju uživo utakmice RK Čelika to i omogućila na Youtube kanalu i Facebooku RK Čelika. Molimo naše navijače da jednim telefonskim pozivom na broj 090 292 009 RK Čeliku doniraju 3 KM, umjesto plaćanja ulaznice za utakmicu. Ovu marketinšku akciju smo nazvali ”Idemo zajedno u Premijer ligu BiH i Evropu” – apeluje predsjednik Čelika Pane Škrbić.