Kupi karte za utakmice 062 599 630

U prvom kolu Prve lige FBiH-Sjever RK Čelik je naprosto pregazio ekipu RK Gradačca, postigavši rezultat od 40:25 u svoju korist.

• Novi tim i nova (brza) igra RK Čelika mnogo obećavaju u nastavku prvenstva
  • Najveći kvalitet ove ekipe Čelika je što su svih 16 igrača ulazili u igru
  • Iduće sedmice Čelik gostuje u Cazinu protiv RK Krajine

Utakmica igrana u Gradskoj areni Zenica. Gledalaca oko 250. Sudije Nedim Lipa i Adnan Muhtarević. Delegat: Robert Alibegović. Rezultat: 40:25 (poluvrijeme 20:13) za RK Čelik. Sedmerci: za Čelik 2 (2), a za Gradačac 4 (3 gola – jedan sedmerac odbranio golman Čelika Haris Muhić). Isključenja: Čelik 12 minuta, a Gradačac 10 minuta.

RK ČELIK: Faris Mrako (1), Eldar Mehić (7), Kenan Muslić (3), Ismar Kahrić (3), Adnan Begagić, Miran Čović, Jasmin Omerović Cico (4), Danijel Jurić, Riad Polić (7 odbrana), Kenan Biogradlija (1), Admir Bjelopoljak (5), Haris Muhić (11 obrana), Aldin Begagić (7-2 gola iz penala), Muhamed Ajanović (4), Jasmin Omerović Zeko (1) i Adi Pašalić (4).

RK GRADAČAC: Dino Hećimović, Maid Kavazović, Edin Zrnić (7), Nihad Isić, Adi Mehmedčehajić (3), Malik Okanović (1), Malik Zahirović , Refik Mujči-nović, Sakib Imširović, Benjamin Jukan, Ensar Mehić (1), Halil Udovičić i Nermin Isić (9).

Sjajna igra RK Čelika na startu prvenstvene sezone u Prvoj ligi Fedarcije BiH i ubjedljiva pobjeda protiv mlade i talentovane ekipe RK Gradačac. RK Čelik je jednostavno ”pregazio” RK Gradačac, koji je poveo samo sa 1:0 i 2:1, a onda je Čelik preuzeo inicijativu, igrao izvanredno i stalno povećavao gol razliku, izmamljujući česte aplauze zeničke publike u Gradskoj areni. Tako je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 20:13 za Čelik, a na kraju utakmice na semoforu je pisalo 40:25 za RK Čelik.

Brza igra Čelika obilježila utakmicu

Novi tim i nova (brza) igra RK Čelika je glavna karakteristika igre u ovom susretu, što mnogo obećava za nastavak prvenstva, pogotovo što je svih 16 igrača iz Zapisnika ove utakmice bukvalno ulazilo u igru, a većina (osim trojice) su se i upisali u listu strijelaca i tako dali svoj doprinos i u napadu i u odbrani u ovoj visokoj pobjedi (15 golova razlike) nad solidnom, podmlađenom ekipom RK Gradačca.

Kod RK Čelika po sedam golova su postigli Eldar Mehić i Aldin Begagić, pet golova je postigao Admir Bjelopoljak, a po četiri Jasmin Omerović Cico, Muhamed Ajanović i Adi Pašalić. Valja istaći još dobru igru šesnaestogodišnjeg Ismara Kahrića, te Kenana Muslića.

Kod Gradačca su odlično igrali Nermin Isić, koji je postigao devet, te Edin Zrnić sa sedam postignutih golova.

Iduće subote RK Čelik gostuje kod takođe bivšeg premijerligaša – RK Krajine u Cazinu.

”Nemamo vremena ni za slavlje ni za odmor. Već u ponedjeljak započinjemo ”ofanzivu” zvanu RK Krajina. I tamo idemo na pobjedu i tri nova boda”, kaže trener RK Čelika Seldin Rizvanović.