• RK Lukavac – RK Čelik 28:48 (11:24)
  • Kod Čelika svi igrači, osim golmana Polića, dobili određenu minutažu u igri
  • Odlična igra i 12 golova Jasmina Omerovića

Utakmica 20. kola Prve lige FBiH, RK Lukavac – RK Čelik. Igrano u Sportskoj dvorani Lukavac. Rezultat: 48:28 za Čelik (poluvrijeme 24:11 za Čelik).
Sudije: Nihad Beširović i Adnan Boroglavac (Živince).
Delegat Endi Ribić. Isključenja: RK Lukvac 4 minuta, RK Čelik 6 minuta.
Sedmerci: RK Lukavac 5 (3), RK Čelik 5 (4).

RK LUKAVAC: Benjamin Burek (2), Aldin Delmanović, Ermin Rizvić (6), Damir Ahmetović (5), Ajdin Džibrić (5), Anel Hodić (1), Edin Omerović (2), Dino Burgić, Anis Kutuzvoć, Harun Tokć (3), Juso Halilović, Nemin Mustafić (2), Enes Delić (2), Omo Smajlović, Adis Kasumovć, Vedad Đulić. Trener: Željko Mott.

RK ČELIK: Muamer Kaljić (10 odbrana), Faris Mrako (2), Eldar Mehić (5), Kenan Muslić (1), Ismar Kahrić (5), Adnan Begagić (1), Adnan Sumbuljević (1), Ivo Mišković (4), Jasmin Omerović (12), Danijel Jurić (2), Riad Polić, Kenan Biogradlija (3), Haris Muhić (6 odbrana), Aldin Begagić (5), Ekrem Kobilica (3), Aldin Pašalić (4). Trener: Seldin Rizvanović.

Čelikova današnja igra pokazala da mogu sve

Nova, brza igra RK Čelika, sa brzim kontrama i polukontrama, pretvorila se u pravi vihor i pakao pred golom domaćina, pa je golman RK Lukavca Anis Kuduzović čak 48 puta vadio loptu iz mreže. Neke od detalja pogledajte u slajderu ispod:

Kod Čelika su svi igrači, osim golmana Polića, prvog golmana tima koji je imao laku povredu, dobili određenu minutažu u igri, a istakli su se bukvalno svih 15 igrača.

Golgeteri utakmice

Mladi sedamnaestogodišnji golman Čelika Muamer Kaljić Memko je u prvom poluvremenu sakupio čak 10 odbrana, a golgeter utakmice je bio Čelikovo lijevo krilo, Jasmin Omerović Cico sa čak 12 postignutih golova. On je bio nerješiva engima za odbrambene igrače i golmana Lukavca, koji ga je čak tri puta tokom igre žestoko faulirao.

Inače, ovo je utakmica u kojoj su Čelikovi igrači do sada postigli najviše golova (48), a osim Omerovića, golovi su postizali i: po 5 golova Eldar Mehić, Ismar Kahrić i Aldin Begagić, po 4 gola dodali Ivo Mišković i Adi Pašalić.

Kod RK Lukavca 6 golova je postigao Ermin Rizvić, a po 5 Damir Ahmetović i Adin Džibrić.

Sve u svemu, malobrojna publika u Sportskoj dvorani u Lukavcu mogla je da uživa u odličnoj rukometnoj predstavi, gdje se i ekipa domaćina maksimalno angažovala, ali nije uspjela da parira raspoloženoj ekipi Čelika.

Naredne subote, 31. marta, Čelik u Zenici dočekuje ekipu Bosne 2 iz Visokog.