Kupi karte za utakmice 062 599 630
Druga prijateljska utakmica RK Čelika : RK ČELIK – RK BORAC (Travnik) 34:41 (14:23)
U drugoj prijateljskoj utakmici pred nastavak prvenstva u Prvoj ligi FBiH večeras su u Gradskoj areni Zenica rukometaši RK Čelika izgubili poslije veoma zanimljive, brze i dinamične utakmice protiv prvoplasirane ekipe Prve lige FBiH Jug, RK Borca iz Travnika. Rezulatat je bio 41:34 (poluvrijeme 23:14 za Borac). Iako je utakmica bila zatvorenog tipa, na tribinama Arene se ipak našlo oko 150 gledalaca koji su željni rukometnih utakmica i željeli da vide novu mladu ekipu RK Čelika na djelu. Nakon 60 minuta igre mogli su biti zadovoljni onim što su vidjeli.
”Bila je to odlična prilika da ja i moj kolega Vlado Zeljko na drugoj strani isprobamo sve igrače pred nastavak prvenstvenih okršaja. Mislim da možemo biti zadovoljni onim što su naši igrači pokazali”, rekao je poslije utakmice prof. Seldin Rizvanović, trener Čelika. I dodaje:
”Prošlu utakmicu sa premijerligašom RK Kaknjom u Kaknju smo izgubili sa svega jednim golom razlike, a imali smo šansu (dva neiskorištena ”zicera”) da u posljednjoj minuti dobijemo neriješeno pa čak i da pobijedimo. Što se Travničana tiče, to je dobro posložena ekipa koja je spremnija u ovom trenutku od nas. Imaju tri odlična i iskusna beka, Zeničanina Edina Bajramovića, te Purića i Bevrnju, naspram naših mladih igrača. Takođe, mi smo u igru ušli opušteni, obzirom na povoljan rezultat i našu dobru igru u Kaknju, pa smo prvo poluvrijeme izgubili sa visokih 23:14. Rezultat je to i činjenice da naša odbrana nije bila na visini zadatka, zbog čega su golmani bili izloženi opasnim šutevima od strane travničkih bekova.
U drugom poluvremenu, nakon analize naših grešaka u svlačionici, zaigrali smo mnogo bolje i u jednom trenutku smo došli do četiri gola razlike za Travničane. Isto tako, u drugom poluvremu su oba naša golmana bolje branila, posebno Mirza Mulić koji je dvadesetak minuta u drugom poluvremenu briljirao. Dobro je branio i mladi, sedamnaestogodišnji Muamer Kaljić.”
Seldin Rizvanović

trener RK Čelika

Kraj utakmice su oba trenera iskoristila za više izmjena, tako da rezultat nije bio u prvom planu. Utakmica je završena rezultom 41:34 za Borac.

Mrako, Pašalić i Purić – igrači utakmice

Najviše golova za domaću ekipu postigla su krila Adi Pašalić i Edvin Begović (po 8), a za Borac bekovi Purić (11) i Bajramović (6).

Odličnu partiju u Čeliku su pružili Faris Mrako i Adi Pašalić, i u drugom poluvremenu već pomenuti golman Mirza Mulić, a kod Travničana je najbolji igrač bio bek Purić koji je u proteklom prelaznom roku u Travnik došao iz Kaknja.

Na kraju valja istaći da prvi golman Čelika Ajdin Tufekčić ovoga puta nije (zbog gripe) nastupio, kao ni srednji bek Muhamed Ajanović (zbog povrede palca desne ruke). S druge strane, mladi 17-godišnji golman RK Borca Harun Hodžić, koji je u ovom prelaznom roku prešao iz RK Čelika u RK Borac, je samo potvrdio svoj vanserijski kvalitet.

SASTAV RK ČELIKA: Adi Pašalić (8), Jasmin Omerović (1), Adnan Begagić (3), Aldin Begagić (2), Edvin Begović (8), Faris Mrako (4), Danijel Jurić (3), Adnan Sumbuljević (1), Kenan Biogradlija (1), Ahmed Oruč (1), Edhem Grabus (2), Ekrem Kobilica, Harun Šarić, Mirza Mulić (14 odbrana), Muamer Kaljić (7 odbrana).

U srijedu 14. februara rukometaši Čelika gostuju u Bugojnu, gdje će odigrati utakmicu sa tamošnjom RK Iskrom, takođe članom Prve lige Federacije BiH – Jug.

Rukometaši Čelika na humanitarnom bazaru

Nakon prijateljske utakmice sa RK Borcem (Travnik), rukometaši Čelika su na poziv organizatora kolektivno posjetili Humanitarni bazar, koji je u holu Katoličkog školskog centra u Zenici organizovan radi priloga za liječenje malih dječaka – beba Arslana i Aleksandra.

Rukometaši RK Čelika su uz druženje, posebno sa mladim posjetiocima Humanitarnog bazara, dali svoj novčani prilog za liječenje ova dva dječaka.

”Raduje nas da smo se okupili ovdje u ovoj humanitarnoj akciji za male dječake kojima želimo da se izliječe i da nekad zaigraju rukomet”, rekao je kapiten Čelika Adnan Begagić.

NE ZABORAVITE POTRAŽITI SVOJU GODIŠNJU ULAZNICU ZA SVE UTAKMICE RK ČELIKA!