Utakmica 13. kola Prve lige FBiH RK Bosna (Tešanj) – RK Čelik. Igrano u sportskoj dvorani u Tešnju, gledalaca oko 100. Rezultat: 37:31 za Čelik (poluvrijeme 20:15). Sudije: Dautović i Đulović. Delegat Danijel Sabljić. Sedmerci: Bosna 4 (4), Čelik 6 (5). Isključenja: Bosna 18, RK Čelik 20 minuta.

• Druga uzastopna pobjeda Čelika na gostovanjima ovog proljeća: prošle sedmice u Jajcu, ove nedjelje u Tešnju
  • RK Čelik pobijedio RK Bosnu u Tešnju rezultatom 37:31 (poluvrijeme 20:15 za Čelik)
  • Pravo je vrijeme za podršku Grada novom budućem premijerligašu BiH

RK ČELIK: Amir Došić (5), Ajdin Velić (3), Mevludin Čehajić (11 odbrana), Muaz Kusić (3), Danijel Jurić, Adnan Sumbuljević (3), Faris Mrako (1), Ante Dragičević (8), Jasmin Beganović (3 odbrane), Tarik Kubat, Mario Filipović (3), Edin Gušić (3), Faris Rujanac (8), Dženan Hodžić (5 odbrana), Ajdin Starčević, Eldar Zukić. Trener: Ljubomir Filipović Miki.

Sjajna rukometna predstava pred oko stotinjak posjetilaca u dvorani u Tešnju i pred većim brojem TV gledalaca. RK Čelik je odigrao još jednu odličnu utakmicu na putu ka Premijer ligi BiH.

Karakteristika ove utakmice u odnosu na ranije je da je u ovoj utakmici trener Čelika Filipović dao šansu i u igru uvodio bukvalno svih 16 igrača, od najmlađeg, 15-togodišnjeg Eldara Zukića, do najstarijeg Edina Gušića. Svi su na svoj način dali doprinos novoj, 11. po redu prvenstvenoj pobedi, nad vrlo dobrom ekipom RK Bosne koja će mnogim ekipama na svom terenu pomrsiti račune i uzeti bodove.

Čelik stalno vodio

RK Čelik je vodio tokom čitave utakmice, a samo u jednom trenutku RK Bosna se primakla na jedan gol razlike. Nije nijednom izjednačila rezultat.

Bila je to snažna, jaka, brza i borbena utakmica u kojoj su obje ekipe jako željele da pobijede.

Čelik je bolje otvorio utakmicu i iz kontri, kao i uvijek, preko raspoloženog Ante Dragičevića poveo sa 3:0. Zatim Bosna postiže zgoditak preko danas odličnog Envera Omahića na 3:1 za Čelik. Igra se brzo i otvoreno te je u 9-toj minuti bilo 7:3 za Čelik, u 11-toj minuti 8:4, a u 12-toj minuti 10:6 za Čelik. Rezultat se mijenja iz minuta u minut, da bi prvo poluvrijeme završilo 5 plus za Čelik (20:15).

Ante Dragičević i Faris Rujanac golgeteri utakmice

Drugo poluvrijeme se nastavlja istim tempom. Čelik je bio bolji tim, ali se domaća Bosna ne predaje. U 35-toj minuti je 24:17 za Čelik, u 51-voj 32:25. Kraj utakmice i konačnih 37:31 i dva nova boda za RK Čelik u njegovom nezaustavljivom putu do Premijer lige BiH.

Svi igrači Čelika su dali svoj doprinos u igri, a golgeteri pobjedničkog tima su Ante Dragičević i Faris Rujanac sa po 8 postignutih golova. Kod Bosne Enver Omahić je postigao čak 10, a Zlatko Isaković 9 golova.

Komentar na novu, jedanaestu pobjedu Čelika, dao je predsjednik kluba Pane Škrbić:

”Čestitam momcima na sjajnoj pobjedi. Imamo odličan i dobro organizovan klub koji sve redom pobjeđuje i sada je pravo vrijeme da nas podrži Grad, Gradonačelnik, privreda, građani. Sigurni smo da ulazimo u Premijer ligu i trebamo se pripremati za najveće domaće i ino utakmice” – ističe predsjednik kluba Pane Škrbić.

Filipović: Izuzetno teška utakmica

Nakon utakmice izjavu za Čelikov portal dao je i trener Čelika Miki Filipović:

– Izuzetno teška utakmica i morali smo se dobro potruditi da bi ostvarili novu pobjedu. Cijelu utakmicu smo kontrolisali rezutat i naša pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Tek je drugo kola prvenstva i, kao uvijek, mi ćemo željenu formu dostići tek u petom-šestom kolu. Probali smo dosta varijanti u timu danas, još se uvijek tražimo… Sve čestitke igračima! Naše misli su već usmjerene prema sljedećoj utakmici sa Rudarom iz Banovića koji nam dolazi u narednoj utakmici u subotu u Zenicu. Idemo dalje! – kaže Filipović.

Naredne subote Čelik će prvi put u ovoj sezoni ugostiti ekipu Rudara iz Banovića. U goste dolazi tradicionalno neugodan protivnik. Ipak, u Čeliku vlada optimizam i vjeruju u nastavak niza i u 12-tu pobjedu u ovoj prvenstvenoj sezoni.

RK Čelik je prvi na tabeli prve lige FBiH sa 23 boda. Druga je Sloboda 2 sa 20, a treće i četvrto mjesto dijele RK Kakanj i RK Jajce sa po 18 bodova.

Naslovna fotografija: Ante Dragičević u napadu