Kupi karte za utakmice 062 599 630

Prijateljska rukometna utakmica igrana u Gradskoj areni Zenica. Rezultat: 35:26 za Čelik. Sedmerci: RK Čelik 1 (1). RK Žepče 0. Isključenja: Alen Marković (Žepče) – crveni karton. Sudije: Hadžikadunić – Vidimlić (oba Zenica).

RK Čelik – RK Žepče 35:26 (15:11)

RK ČELIK: Haris Muhić (11 odbrana), Edin Gušić (5), Zlatko Isaković, Faris Mrako (1), Danijel Jurić (4), Slaven Šijaković (5), Adnan Sumbuljević, Mario Filipović, Franjo Duđak (1), Edvin Begović (4), Ahmed Oruč (2), Amel Omerspahić, Aldin Begagić (9), Mirsad Čelenka (3), Ajan Šeketa (1), Dženan Hodžić (5 odbrana), Mamer Kaljić (3 odbrane). Trener: Sedin Rizvanović.

RK ŽEPČE: Jakov Šumić, Patrik Jokić, Tomislav Banović, Ante Klarić (1), Marko Dragićević (1), Josip Nakić, Ante Dragićević (4), Tomislav Jokić (5), Filip Ramljak (1), Luka Lovrić (1), Franjo Ramljak (1), Alen Marković (3), Dario Slišković (2), Ilija Filipović, Toni Unezović (5), Dorijan Franjić, Danijel Bakula, Dario Ćoruša. Trener: Leon Marković.

Rukometaši Čelika su u prijateljskoj utakmici nadigrali i pobijedili izuzetno žilavu i talentovanu mladu ekipu RK Žepča, rezultatom 35:26. Ekipa iz Zenice je vodila tokom čitavih 60 minuta, ali su i Žepčaci isto toliko vremena pružali žilav otpor nadmoćnijoj ekipi Čelika.

Bila je to izuzetno korektna, brza i dinamična, izuzetno oštra utakmica. Jedina mrlja je incident igrača RK Žepča Alena Markovića, koji je za namjerno guranje jednog od najboljih domaćih igrača Slavena Šijakovića, u 55 minuti igre zaslužio crveni karton.

Inače, oba trenera su pružila šansu svim raspoloživim igračima, pa su se neki od njih tako već izborili za mjesto u prvoj sedmorki.

Napadači bili puno efikasniji

Golgeter i najbolji igrač utakmice je bio iskusni pivot Aldin Begagić (postigao 9 golova), a osim njega kod Čelika su se po 5 puta u listu strijelaca upisali Edin Gušić i Slaven Šijaković, dok su po 4 gola za Čelik postigli Danijel Jurić i Edvin Begović.

Kod RK Žepča Tomislav Jokić i Toni Unezović su postigli po 5 golova, a Ante Dragićević 4.

U ovoj utakmici su se bolje iskazali napadači, dok su odbrane bile slabiji dio tima. Golman Čelika, Haris Muhić Kire, za 30 minuta koliko je bio na golu, sakupio je 11 odbrana, koliko i Jakov Šumić na golu RK Žepča.

Uzvratnu utakmicu Čelik i RK Žepče igraju narednog utorka, 25. februara u Sportskoj dvorani u Žepču.