Kupi karte za utakmice 062 599 630

Zaostala utakmica 7. kola Prve lige Federacije između RK Čelika i RK Rudara iz Lukavca počela je intoniranjem državne himne povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

Utakmica je igrana u Gradskoj areni Zenica, bez prisustva gledalaca. Rezultat: 33:24 (poluvrijeme 15:13) za Čelik. Sedmerci: Čelik 3 (2), ORK Rudar 3 (2). Isključenja: Čelik 2 minuta, Rudar 6 minuta.

• Osma pobjeda Čelika na krilima Mirze Dervenčića
  • Mirza Dervenčić junak utakmice
  • Utakmica počela intoniranjem državne himne povodom državnosti Bosne i Hercegovine

RK ČELIK: Haris Muhić (4 odbrane), Adnan Sumbuljević (0), Riad Polić (4 odbrane), Mirsad Čelenka (0), Aldin Begagić (4), Faris Mrako (3), Jasmin Omerović (1), Mirza Dervenčić (12), Admir Kišić (4), Ante Dragičević (3), Adi Mešinović (1), Slaven Šijaković (0), Mario Filipović (1), Edin Gušić (4), Dženan Hodžić (8 odbrana). Trener: Seldin Rizvanović.

ORK RUDAR: Denis Nukić (2), Jasmin Demirović (4), Smajo Zejnlagić, Amer Avdić, Inel Avdić, Toni Knezović (6), Almedin Ćusurović (7), Almin MžIljazagić (4), Adnan Bečić (11 odbrana). Trener: Damir Ibrić.

Solidna prvenstvena utakmica, zaostalo 7. kolo, u kojoj je ekipa ORK Rudara, zahvaljujući prije svega eksperimentima trenera Čelika, čak uspijevala i da povremeno vodi, ali samo do dvadesetog minuta igre. Nakon toga je RK Čelik preuzeo potpunu incijativu i gol razlika u korist Čelika je rasla.

Preokret je nastao kada je dirigovanje timom preuzeo iskusni srednji bek Slaven Šijaković koji je do tada sjedio na klupi. Igra Čelika je njegovim uslaskom u igru dobila novi smisao, a pivotmen Čelika Aldin Begagić je imao više lopti i sve linije RK Čelika su bolje funkcionisale.

Pogledajte fotografije sa utakmice snimljene kamerama Ekrema Imamovića, Zenica blog i Sanela Hasanovića:

Osma pobjeda Čelika na krilima Mirze Dervenčića

Ovo je ujedno osma pobjeda RK Čelika od devet održanih kola. Svih 60 minuta najbolji igrač na terenu je bio bek RK Čelika Mirza Dervenčić, koji je postigao čak 12 golova i bio nerješiva enigma za inače odličnog golmana Rudara, Adnana Bečića (zabilježio 11 odbrana).

Pored Dervenčića, golove za RK Čelik je postizalo još 8 igrača: Aldin Begagić, Admir Kušić i Edin Gušić su zabili po 4 gola, Faris Mrako i Anto Dragičević po 3 gola, te Jasmin Omerović, Adi Mešinović i Mario Filipović su dali po jedan gol.

ORK Rudar se u Zenici predstavio u solidnom izdanju, prije svega zbog toga što je u svojim redovima, na bazi dvojnih registracija, imao tri premijerligaška igrača iz aktuelne Premijer lige BiH. Najviše golova za Rudar postigao je Almedin Ćasurović (8), zatim, Toni Knezović (6), a Jasmin Demirović i Almin Iljazagić po 4 gola. Osim ta četiri igrača, dva je dodao jedino još Denis Hukić, tako da je ukupno pet igrača davalo golove za Rudar.

Narednu utkamicu RK Čelik igra u Tešnju, protiv Bosne TS, u nedjelju, 29. novembra u 17 sati, u Sportskoj dvorani u Tešnju.