• Sjajnom pobjedom nad odličnom ekipom Sloge RK Čelik se na prvenstvenoj tabeli Premijer lige BiH ,,popeo” za tri mjesta: sa 12. na 9. mjesto

Zaostala utakmica RK Čelika

• Zaostala utakmica 19. kola Premijer lige. Igrana u dvorani Bilmišće u Zenici.
  • Gledalaca oko 500.
  • Sudije: Dražen Begić i Andrija Knezović (Mostar). Delegat Dragan Semiz (Goražde).
  • Isključenja: Čelik 14 minuta, a Sloga 8 minuta. Sedmerci: za Čelik 6(6), za Slogu 3(2).
  • Rezultat: 35:29 (18:14) za Čelik.

U zaostaloj utakmici 19. kola Premijer lige BiH (odložena zbog učešća Čelika u evropskom Challenge kupu) Čelik je odlično odigrao i savladao vrlo dobru mladu ekipu Sloge iz Doboja.

Ovom pobjedom RK Čelik se na prvenstvenoj tabeli ,,popeo” za tri mjesta i ,,iza ledja” bacio sarajevsku i visočku Bosnu (koje imaju po 38 bodova), te RK ,,Krajinu” iz Cazina (ima 39 bodova kao i Čelik, ali slabiju gol razlika od Čelika).

Mladi rukometaši Sloge su pokazali da nisu slučajno na 4. mjestu – na samom vrhu prvenstvene tabele. Vodjeni odličnim, jednim od najboljih bh trenera Emirom Junuzovićem, gosti su bolje otvorili utakmicu. Prvih 20-setak minuta Sloga je imala prednost nad domaćinom od tri-četiri gola razlike, ali se ekipa Čelika vratila u igru i u 22. minuti prvi put poveli rezultatom 12:11.

Dio kraja poluvremena ,,crveno crni” su odlično odigrali i povećali prednost na 18:14. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu RK Sloga ponovo žestoko napada, ni sekude večeras odličnoj ekipi Čelika ne da predaha i uspijeva, zahvaljujući sjanom beku gostiju, Srđanu Gavriću, da u 38. minutu smanji rezultat na svega na 21:20 za Čelik.

Međutim, odličnom igrom kapitena Davora Kadića i drugova, RK Čelik je u narednih nekoliko minuta povećao prednost, tako da je u 52. minuti bilo sedam golova razlike za RK Čelik (32:25). Konačan rezultat je 35:29 za Čelik.

Za sjajnu pobjedu Čelika su zaslužni svi igrači koji su se u ovoj utammici lavovski borili, ,,bacali” po trerenu, ,,ginuli” za svakom loptom: Davor Kadić (12 golova), Edin Bajramović (7), Aldin Begagić (6), Milan Duvnjak (5), te Mirza Dervenčić, Edvin Begović, Bakir Buljugija, Adanan Begagić, Marko Čabai i golman Enes Sirčo (12 odbrana, jedan penal).

Kod Sloge su bili izvanredni bek Srđan Gavrić (postigao 10 golova), Nemanja Zekić i Vladan Đurđević (po 5 golova) i sjajni srednji bek mladi reprezentativac BiH – Boris Bojić (3 gola).

RK ČELIK: Polić, Čabai, Dervečić (2), Adnan Begagić, Bakir Buljugija, Bajramović (7), Bugarčić, Sirčo (12 odbara i jedan penal), Kadić (12), Begović (3), Tufekčić, Aldin Begagić (6), Sumbuljević, Mujanović, Duvnjakl(5), Hadžić. T
rener: Meha Begovac.

RK SLOGA: Đorđe Bosić, Bojić, Bižić, Radić (2), Aleksa Pejić, Simić, Danijel Pejić (3), Boris Bojić (3), Gavrić (10), Zekić (5), Mišanović, Đurđević (5), Tulendić, Zvekić (1), Mujkanović. Trener: Emir Junuzović.

U poslednjem kolu Čelik u subotu 30. aprila gostuje kod ekipe RK Gradačca i za ovu utakmicu je već najavljen veliki broj Zeničana koji žele da prisustvuju ovoj također važnoj utakmici.