U Živinicama je jučer bila dobra i zanimljiva rukometna predstava, u kojoj je Čelik bio bolji u prvom, a Konjuh II u drugom poluvremenu. Rezultat: 34:27 (14:14).

• Čelik bio bolji u prvom, a Konjuh II u drugom poluvremenu
  • Narednog vikenda Čelik dočekuje Sanu 7 iz Sanskog Mosta

Utakmica 17. Kola Prve Lige Federacije BiH RK Konjuh II (Živinice) – RK Čelik. Igrano u Gradskoj dvorani Živinice. Gledalaca oko 200. Sudije Muamer Delić i Nešad Osmanović . Delegat Zijad Jurić. Isključenja: Konjuh 6, a Čelik 4 minuta. Rezultat: 34:27 (14:14).

RK KONJUH: Adnan Bečić (14 odbrana), Aldin Salkić (9), Benjamin Halilbašić ()1), Dino Sarć, Filip Filipović (6), Muris Rizvić 7), Ermin Rizvić, Mehmed Kamenjaković, Damir Ahmetović, Adi Klopić, Almadin Časurović (2), Demir Hurić, Bajro Zahirović, Enes Delić (3), Nadir Kudić (5), Mihret Čamdžić. Trener: Jasenko Omerefendić.

RK ČELIK: Jasmin Beganović (10 odbrana), Faris Mrako (3), Edhem Grabus, Adnan Begagić (3), Adnan Sumbuljević (5), Mateo Brekl, Omer Suljić, Danijel jurić (3), Muamer Kaljić (1 odbrana), Kenan Biogradlija (1), Edvin Begović (3), Ahmed Oruč (3), Jasmin Omerović, Adi Pašalić (6). Trener: Seldin Rizvanović.

Zanimljiva utakmica

U Živinicama je bila dobra i zanimljiva rukometna predstava, koja je zadovoljila oko 200 gledalaca. Bila je to utakmica dva različita poluvremena: u prvom poluvremenu je veći dio vremena RK Čelik dominirao i bio u vođstvu. Ipak, poluvrijeme je završeno neriješenim rezultatom 14:14.

U drugom poluvremenu igra RK Konjuha je bila bolja, što je na kraju utakmice značilo i sedam golova više u njegovu korist u odnosu na RK Čelik.

U ekipi Konjuha, u kojoj čak 6 igrača redovno nastupa za tim u Premijer ligi BiH, odličan je bio Aldin Sakić (sa 9 postignutih golova), te Muris Rizvić (sa 7 golova), Filip Filipović (sa 6) i Nadir Kudić (sa 5 postignutih golova).

Kod Čelika je solidan bio golman Jasmin Beganović (imao 10 odbrana), obzirom da u posljednje vrijeme nije nastupao, dok je najmlađi igrač i golman Muamer Kaljić potpuno podbacio i uknjižio svega jednu odbranu. Od igrača bolji od ostalih su bili (kao i uvijek veliki borac) Faris Mrako, te Adnan Begagić (koji je igrao bolestan), zatim Adi Pašalić (postigao 6 golova) i Adnan Sumbljević (sa 5 postignutih golova).
Nakon gotovo mjesec dana pauze zbog povrede, prvi put je, želeći da pomogne timu, takođe u potpunosti nezaliječen, nastupio i desno krilo Edvin Begović.

Narednog vikenda Čelik dočekuje ekipu Sane 7 iz Sanskog Mosta.

Naslovna slika: Begović se vratio na parket