Četvrtfinale Kupa BiH – Čeliku ,,prvo poluvrijeme”

RK Čelik – RK Bosna (Visoko) 26:23 (11:12)

Utakmica četvrtfinala kupa BiH igrana u dvorani Bilmište.
Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (Prijedor).
Rezultat: 26:23 za RK Čelik.
Sedmerci: za Čelik 3 (3), za Bosnu 5 (5)
Isključenja: obje ekipe po 4 minuta

Konačno su rukometaši RK ,,Čelika” pružili nešto bolju partiju nego u posljednjim susretima i pobijedili večeras dobrog suparnika – RK Bosnu iz Visokog.

Bosna je čak prvo poluvrijeme riješila u svoju korist (12:11), ali je Čelik u drugom poluvremenu zaigrao bolje i zasluženo pobijedio (26:23).

IMG_3184

I u ovoj utakmici, kao i u prethodnoj utakmici u Mostaru, Čelikov golman Riad Polić, koji je branio veći dio utakmice, imao je zadovoljavajućih 13 odbrana, a takođe i Enes Sirčo je iskoristio svoju minutažu sa 6 odbrana.

Tako su golmani, koji su dugo bili najslabija karika u timu Čelika, sada ponajbolji dio tima.

Od ostalih igrača u RK Čeliku, ponovo je Aldin Begagić igrao standardno dobro i postigao 7 golova, dok su čak četiri igrača Čelika postigli po 3 gola (Dervenčić, Mujanović, Bajramović i Kadić).

Kod RK Bosne najbolji su bili Mahir Burić, Nikola Grujić i Enes Skopljak koji su postigli po 6 golova.

Uzvratna utakmica polufinala Kupa se igra 29. marta u Visokom, kada će se znati ko od ova dva kluba ide dalje.

U narednu subotu, takođe u Bilmištu, 5. marta, Čelik igra važnu utakmicu XXI kola Premijer lige BiH.
Početak utakmice je u 19.00 sati.

Igrači i uprava obećavaju još bolju utakmicu i pozivaju ljubitelje sporta da u subotu dođu u Bilmište i bodre Čelik u važnom kantonalnom derbiju.

• Naša forma ide uzlaznom linijom i sigurno da našim navijačima možemo obećati bolje utakmice u narednom periodu, pa i protiv RK Maglaja koga veoma respektujemo – kaže trener Seldin Rizvanović.

Subota, 05.marta u 19:00, Bilmište RK Čelik vs RK Maglaj