Rezultat 26:35 (11:19)

Danas je RK Vogošća ubjedljivo porazila RK Čelik sa čak 9 golova razlike (26:35).

Čelik je bio dobar samo na početku igre, nekih desetak minuta, ali su gosti ubrzo stekli prednost i završili prvo poluvrijeme rezultatom od 11:19.

rk celik-rk vogosca

Ista igra nastavljena je i u drugom poluvremenu, gdje je Vogošća ubjedljivo vodila do samog kraja.

Najveći doprinos pobjedi Vošće dao je bivši Čelikov golman Adnan Šabanović, sa čak 17 odbrana, ali su se iskazali i Geko, Bečić, Divković, Korjenić i Međić sa po 4 gola.

Za to vrijeme, Čelikova odbrana je totalno zakazala, pokazavši da je to najslabija karika kluba.
Od domaćih igrača, istakao se najviše Aldin Begagić koji je postigao osam pogodaka, kao i Edin Bajramović sa sedam.

Takođe, ubjedljivo je i da su rukometaši Čelika ostali bez snage do kraja utakmice i pokazali da u ovom momentu nisu u stanju da se nose sa protivnikom kakav je Vogošća.

Nakon današnjeg poraza, RK Čelik ima devet pobjeda i osam poraza.

Slijedi uskoro puno potpuniji izvještaj!