U prvoj utakmici u novoj sezoni Čelik porazio Igman

Pred početak utakmice

RK Čelik –RK Igman (Ilidža) 37:28 (poluvrijeme 21:10)

Utakmica 16. kola Premijer lige BiH. Gledalaca oko 400. Rezultat: 37:28 (poluvrijeme 21:10). Sudije: Eldan Hurić (Goražde) i Goran Smajlović (Sarajevo). Delegat: Pero Marić (Mostar).

Sedmerci: za Čelik 2 (1), a za Igman 5 (4 gola).
Isključenja: Čelik 12 minuta, a Igman 8 minuta.

ČELIK: Sirćo (16 odbrana), Čabai, Dervenčić (3), Martić (3), Hadžić (5), Adnan Begagić, Ekinović, Bajramović (9), Bugarčić (1), Kadić (8), Tufekčić, Aldin Begagić (4), Buljugija, Begović (2), Duvnjak (2) i Nikola Matić. Trener: Mehmed Begovac.

IGMAN: Lilić, Halilović, Đozo (2), Velić (1), Hošić, Hasibović (3), Čekalica, Bašić, Sadiković (2), Balaš (6), Alibegović (7), Lendo, Denjo (2) i Bračković (5). Trener: Adem Bašić.

Edin Bajramović u akciji

Odlična igra Čelika u prvom poluvremenu (kada je Čelik vodio i sa 12 golova razlike) i nešto slabija u drugom poluvremenu, tako da je utakmica završila rezultatom 37:28 za Čelik.
Inače, cijelu utakmicu je karakterisala velika borbenost Čelikovih igrača, gdje se posebno isticao mladi 19-togodišnji Hamza Hadžić, kandidat za juniorskog reprezentativca BiH, koji je uz dobru igru postigao čak 5 golova. Najviše golova na ovoj utakmici, u kojoj je u zanimljivoj igri uživalo oko 400 gledalaca, postigao je Edin Bajramović iz Čelika, sa 9 postignutih golova, te Davor Kadić koji je postigao 8 golova.

U ekipi Igmana najbolji su bili Tarik Alibegović sa 7 golova, Almir Balaš sa 6, te Haris Bračković sa 5 postignutih golova.

Podrška RK Čeliku od Robijaša

Ipak, prema odluci specijalnog žirija, najboljim igračem utakmice proglašen je golman Enes Sirčo, sa 16 odbrana (od čega je i jedan penal).

Od novih Čelikovih akvizija, pristojnu minutažu imao je jedino Stefan Bugarčić (postigao 1 gol i 4 asistencije), dok su Nikola Matić i Marko Čabai igrali samo u posljednjih desetak minuta igre, od čega je Matić (radi isključenja) 4 minuta bio van igre.

Bugarčić, Matić i Čabai nisu bili u trenažnom procesu, tako da na njih računam tek u
narednim utakmicama. Inače, zadovoljan sam rezultatom, ali ne i igrom. Mora to biti mnogo bolje! – izjavio je trener Meha Begovac.

U narednoj utakmici, kada će biti mnogo spremniji, ekipa RK Čelik dočekuje odličan tim RK Vogošće i očekuje pobjedu i tri nova boda.

Igrač utakmice – golman Čelika, Enes Sirčo

Nagrada „Najbolji igrač” RK Čelika

Tako je i nagrada za najboljeg igrača pripala golmanu Enesu Sirčo, sa 16 odbrana (od čega je i jedan penal).