RK Krivaja – RK Čelik 27:30 (15:15)

Igrano u Gradskoj dvorani u Zavidovićima: RK Krivaja – RK Čelik 27:30 (15:15).
Gledalaca oko 200.
Sudije: Kadić i Muratović (Zavidovići).
Isključenja: RK Krivaja 6 minuta, RK Čelik 14 minuta (Hamza Hadžić 3 x po 2 minute).
Sedmerci: za Krivaju 3 (2), za Čelik 2 (1).

RK KRIVAJA: Selimbegović (8 odbrana), Muhić (4 odbrane), Polić, Avdić (4), Mehić (3), Ohran (3), Pedić, Klis, Grujić (7), Dosić, Jaškić (3), Huskić (1), Fejzić (3), Karanović, Alić (3), Ljutić (1).
Trener: Jasmin Mrkonja.

RK ČELIK: Lilić, Sirćo (13 odbrana, 1 penal), Tufekčić, Aldin Begagić (5), Begović (1), Duvnjak, Adnan Begagić, Grahovac (1), Skopljak (3), Oruč, Božić (5), Pandžić (10), Balaš (3), Hadžić (2).
Trener: Bojan Crnomarković.

krivaja-celik-pobijedio-u-zavidovicima
Rk Krivaja-RK Čelik

U dobroj rukometnoj predstavi u Zavidovićima, pred oko 200 ljubitelja rukometa, a u okviru priprema za novu prvenstvenu sezonu u Premijer ligi BiH, RK Čelik iz Zenice je nadigrao i pobijedio domaću Krivaju rezultatom 30:27 (poluvrijeme 15:15).

Iako je RK Čelik bio bolji za tri gola, Krivaja se nije predavala sve do samog kraja utakmice. Čelikovoj pobjedi u Zavidovićima značajno je doprinio golman Čelika Enes Sirćo, koji je svih 60 minuta branio gol Čelika i imao čak 13 odbrana (i jedan sedmerac).

Čelikovac Marko Pandžić je sa 10 postignutih golova bio golgeter utakmice, dok su po 5 golova za Čelik dodali Aldin Begagić i Ranko Božić.
Kod RK Krivaje se istakao Nikola Grujić, koji je postigao 7 golova.

Nakon utakmice je šef stručnog štaba Čelika, Bojan Crnomarković, dao sljedeću izjavu:

”Ovo je večeras, što se Čelika tiče, mnogo bolje nego što smo ranije odigrali dvije utakmice na turniru „Zaim Kobilica” u Zenici. Do početka prvenstva je ostalo još petnaestak dana, tako da ćemo za start u prvenstvu biti potpuno spremni”, rekao je Crnomarković.

Do početka prvenstva RK Čelik će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu u Zenici.